www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvedlo objektiv Velvet 56mm F1.6

Lensbaby uvedlo objektiv Velvet 56mm F1.6
, , aktualita
Společnost Lensbaby představila nový pevný objektiv Velvet 56. Ten nabízí 56mm ohniskovou vzdálenost a velmi dobrou světelnost s hodnotou F1,6. Vyznačovat se má zejména sametovým vzhledem fotografií.
K oblíbeným
reklama
V nabídce objektivů značky Lensbaby se objevil nový Velvet 56. Má ohniskovou vzdálenost 56 mm, což z něj při světelnosti F1,6 dělá zajímavý portrétní objektiv, maximální hodnota clony je F16. Nenabízí však extrémně kontrastní a ostrý obraz, nýbrž naopak poskytne dnes oblíbený snový závoj. Ostření je pouze manuální, potěší však možností ostřit od pouhých 13 cm od přední čočky, díky čemuž dosahuje reálného zvětšení 1:2. Není to tak sice pravý makro objektiv, ale pro méně náročné makro by měl být velmi dobrý, což by mělo platit zejména na APS-C zrcadlovkách, na kterých bude mít výrazně větší přepočtené zvětšení.


Lensbaby Velvet 56


Podporovány jsou zrcadlovky s bajonety Canon EF, Nikon F, Pentax K a Sony A. První dvě verze jsou již k dispozici, pro Pentax a Sony se objeví v prosinci. Závit pro filtry má průměr 62 mm. Clona má 9 lamel a optická konstrukce objektivu se skládá ze 4 členů ve třech skupinách. Rozměry jsou 72 mm v průměru a 85,3 mm na délku (při makru 112 mm). Hmotnost je 410 gamů. Cena byla stanovena na 12500 Kč s DPH, Silver Edition, která přijde později, bude stát 15.100 Kč s DPH.


Ukázka z objektivu Lensbaby Velvet 56


Zdroj: Lensbaby.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář