www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvedlo objektiv Velvet 56mm F1.6

Lensbaby uvedlo objektiv Velvet 56mm F1.6
, , aktualita
Společnost Lensbaby představila nový pevný objektiv Velvet 56. Ten nabízí 56mm ohniskovou vzdálenost a velmi dobrou světelnost s hodnotou F1,6. Vyznačovat se má zejména sametovým vzhledem fotografií.
K oblíbeným
reklama
V nabídce objektivů značky Lensbaby se objevil nový Velvet 56. Má ohniskovou vzdálenost 56 mm, což z něj při světelnosti F1,6 dělá zajímavý portrétní objektiv, maximální hodnota clony je F16. Nenabízí však extrémně kontrastní a ostrý obraz, nýbrž naopak poskytne dnes oblíbený snový závoj. Ostření je pouze manuální, potěší však možností ostřit od pouhých 13 cm od přední čočky, díky čemuž dosahuje reálného zvětšení 1:2. Není to tak sice pravý makro objektiv, ale pro méně náročné makro by měl být velmi dobrý, což by mělo platit zejména na APS-C zrcadlovkách, na kterých bude mít výrazně větší přepočtené zvětšení.


Lensbaby Velvet 56


Podporovány jsou zrcadlovky s bajonety Canon EF, Nikon F, Pentax K a Sony A. První dvě verze jsou již k dispozici, pro Pentax a Sony se objeví v prosinci. Závit pro filtry má průměr 62 mm. Clona má 9 lamel a optická konstrukce objektivu se skládá ze 4 členů ve třech skupinách. Rozměry jsou 72 mm v průměru a 85,3 mm na délku (při makru 112 mm). Hmotnost je 410 gamů. Cena byla stanovena na 12500 Kč s DPH, Silver Edition, která přijde později, bude stát 15.100 Kč s DPH.


Ukázka z objektivu Lensbaby Velvet 56


Zdroj: Lensbaby.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala