www.digimanie.cz
>
>
>

Levné rybí oko Pergear 7.5mm f/2.8 pro MFT i APS-C

Levné rybí oko Pergear 7.5mm f/2.8 pro MFT i APS-C
, , aktualita
Nepříliš známá společnost Pergear vydává svůj nový objektiv. Tentokrát je jím rybí oko Pergear 7.5mm f/2.8, které bude určeno pro CSC fotoaparáty systému Micro Four Thirds nebo různé APS-C systémy.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Pergear jsme se dočkali dalšího objektivu. Po modelech 35mm F1.6 a 50mm F1.8 tu máme 7.5mm F2.8 Fish-Eye. Jde tedy o objektiv typu rybí oko se 7,5mm ohniskovou vzdáleností. Určen je pro 4/3" a APS-C CSC fotoaparáty. Dá se tedy předpokládat, že u APS-C půjde o cirkulární rybí oko. Světelnost má hodnotu F2,8, zaclonit lze irisovou clonu s 10 lamelami maximálně na F22. Skládá se z 9 členů v 8 skupinách.
 
Pergear 7.5mm F2.8 Fish-Eye
 
Objektiv je plně manuální, takže je nutno ostřit výhradně manuálně, nepřenáší se ani žádné informace do EXIFu (CSC je tak nutno nastavit na focení "bez objektivu"). Minimální zaostřovací vzdálenost je 12 cm. Objektiv má v průměru 61 mm a na délku 54 mm, to se ale může změnit v závislosti na bajonetu. Hmotnost pak činí 320 gramů. V prodeji bude pro Sony E, Fujifilm X, Canon EOS M, Nikon Z a Micro Four Thirds za cenu $129 (3000 Kč bez DPH, cel a dalších přirážek).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala