Lexar oznamuje vývoj karet SD Express s rychlostí 824 MB/s

Lexar oznamuje vývoj karet SD Express s rychlostí 824 MB/s
, , aktualita
Lexar pracuje na nových paměťových kartách, které mají přinést mnohem vyšší přenosové rychlosti než stávající SDXC. Půjde o modely SD Express, u kterých je teoretickým maximem 985 MB/s. Lexar chce dosáhnout více než 80 % maxima.
K oblíbeným
reklama
I když se nám situace s paměťovými kartami před pár lety stabilizovala a drtivá většina zařízení se shodla na formátu SD, zase se nám to komplikuje s jejich nástupci. Profesionální sféra se přes XQD, CFast nějak dohodla na CF Express Type B, ale otázkou je, co se stane s výkonnými SD kartami. Na jednu stranu tu máme kompaktní CF Express Type A, na druhou je tu i SD Express (jsou založeny na PCI Express 3.0). Přesto mají zajistit i zpětnou kompatibilitu s SDXC, ale nanejvýš do standardu UHS-I. Kam se to nakonec dostane, a který formát se více uchytí, to teprve uvidíme, nicméně společnost Lexar se už nyní připravuje na formát SD Express.
 
Lexar SD Express 512GB
 
Ten má teoretické maximum 985 MB/s a prototyp karty už dosáhl přenosových rychlostí 824,5 MB/s u sekvenčního čtení (papírově 800 MB/s) a 410 MB/s u zápisu. Využívat mají řadiče Silicon Motion SM 2708 a jejich vysoký výkon má být vhodný např. pro záznam 8K videa. Prozatím se hovoří o 512GB verzi SD Express a 256GB verzi microSD Express. Uvedení na trh je plánováno na rok 2022 a snad do té doby uvidíme, zda bude k dispozici i nějaké významnější množství zařízení, které bude umět tento nový standard.
 
Lexar microSD Express 256GB
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala54 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů