Lexar uvedl kompaktní čtečky karet Compact 2-in1 a Professional 3-in-1

Lexar uvedl kompaktní čtečky karet Compact 2-in1 a Professional 3-in-1
, , aktualita
Společnost Lexar přichází na trh se dvěma novými čtečkami paměťových karet Professional a Compact Multi-Card. Ty mají velmi malé kompaktní rozměry, stylový design a budou k dispozici jako verze 2-in-1 a 3-in-1.
K oblíbeným
reklama
Od Lexaru jsme se dočkali dvou nových čteček paměťových karet. Jde o modely Professional Multi-Card 3-in-1 Reader a Compact Multi-Card 2-in-1 Reader. Obě dvě mají malé rozměry a zajímavý stylový design. V případě modelu Professional Multi-Card 3-in-1 Reader tu máme schopnost číst karty SD i microSD UHS-II a CompactFlash. Maximální přenosová rychlost činí u karet rodiny SD až 312 MB/s, u CompactFlash je to pak maximálně 160 MB/s. Zajímavostí je i to, že UHS-I karty zvládá až do rychlosti 170 MB/s (některé paměťové karty totiž využívají nadstandardní přenosy nad rámec UHS-I standardu, který činí 104 MB/s, např. u SanDisku je to 160 MB/s u některých řad karet s použitím kompatibilních čteček). Se čtečkou je dodáván i kabel USB-C/USB-A a cena novinky byla stanovena na $29,99.
 
Lexar Professional Multi-Card 3-in-1 Reader
 
Dále je tu čtečka Compact Multi-Card 2-in-1 Reader. V tomto případě jsou podporovány karty rodiny SD a microSD s rozhraním UHS-II. Maximální podporovaná rychlost je 312 MB/s u UHS-II karet. V případě UHS-I modelů je to u výše zmíněných speciálních karet až do 170 MB/s. Kompatibilní je s rozhraními až do USB-A 3.1. Cena této verze činí $19,99.
 
Lexar Compact Multi-Card 2-in-1 Reader
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů