www.digimanie.cz
>
>
>

LG Viewty Smart: 8 Mpix a velký displej

LG Viewty Smart: 8 Mpix a velký displej
, , Aktualita
Milovníci mobilů s dotekovým displejem se mají na co těšit. Společnost LG představila model Viewty Smart, který kromě objektivu Schneider-Kreuznach nabídne WVGA displej a poradí si s přehráváním DivX videa. Nechybí 1,5 GB paměť, přijímač signálu GPS a Bluetooth s A2DP pro bezdrátový poslech hudby.
K oblíbeným
reklama
LG Viewty Smart není úplnou novinkou na poli dotekových mobilních telefonů, jedná se o inovovaný model Viewty. Nové LG si oproti předchůdci polepšilo nejen po funkční stránce, ale zejména také co se vzhledu týče. Rozměry fotomobilu činí pouhých 100,8 x 55,8 x 12,4 mm, takže se jedná o nejtenčí 8 Mpix telefon dneška. Většinu přední části LG Viewty Smart zabírá velký 3" dotekový displej o rozlišení 800 x 480 obrazových bodů (WVGA). Velký displej přijde vhod nejen při fotografování, kdy LCD nahrazuje hledáček, ale také během přehrávání videa, LG si totiž poradí s formáty DivX/XviD/MPEG4. Video a další data lze ukládat do 1,5 GB interní paměti či na microSD kartu o kapacitě max. 32 GB. Pohodlnému ovládání napomáhá nejen délka úhlopříčky, ale také rozhraní S-Class Touch UI, která sází na velká tlačítka.
Když už jsme nakousli problematiku fotografování, je vhodné zdůraznit, že LG Viewty disponuje 8 Mpix snímačem s objektivem Schneider-Kreuznach. Výrobce se chlubí přítomností režimu Intelligent Shot Mode, jedná se však pouze o vylepšenou automatiku, která přizpůsobí nastavení fotoaparátu světelným podmínkám na scéně. LG Viewty Smart dokáže fotografovat s nastavenou citlivostí až 1600 ISO, podporuje režim detekce obličeje i panorama, nechybí ani blesk v podobě LED diody.

Telefon pracuje v GSM sítích na frekvencích 850, 900, 1800 a 1900 MHz, pro rychlé připojení k Internetu je připravena technologie HSDPA. LG Viewty Smart nabídne také GPS přijímač a funkci geotagging, takže můžeme každému snímku přiřadit informace o tom, kde byl pořízen. S jinými zařízeními dokáže telefon komunikovat nejen díky Wi-Fi, ale také díky Bluetooth, podporována je rovněž technologie A2DP pro bezdrátové připojení stereo sluchátek.
Podle dostupných informací se LG Viewty Smart začne prodávat na evropských trzích během května (např. v síti mobilního operátora Orange), v dalších týdnech by se měli dočkat zájemci po celém světě.

Zdroj: DCVIEWS
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala