www.digimanie.cz
>
>
>

Lightroom a Camera Raw rozšířují akceleraci přes GPU

Lightroom a Camera Raw rozšířují akceleraci přes GPU
, , aktualita
Aplikace Lightroom Classic a Camera Raw od Adobe dostávají velmi užitečná vylepšení. Jedním z nich je podpora akcelerace editace pomocí GPU. Umí ale také obnovit smazané fotografie a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe si pro své uživatele připravila srpnovou aktualizaci svých aplikací Lightroom Classic a Camera Raw. Ty budou opět o něco lepší než doposud. Jednou z hlavních změn je podpora editace s akcelerací pomocí GPU. Díky tomu by obě aplikace měly být při editaci výrazně rychlejší. Výkonnostní nárůst bude pochopitelně nejvíce patrný s výkonnými GPU a monitory s vysokým rozlišením (4K a podobně). Připomeňme však, že jde o akceleraci editace (náhledů úprav), nikoli samotného aplikování úprav, které jsou akcelerovány už dávno. Další novinkou je možnost exportu v PNG formátu.
 
Adobe obnova smazaných snímků
 
Pokud jde speciálně o Lightroom Classic, ten vylepšuje práci s knihovnou a zavádí např barevné značky i pro kolekce (doposud pro snímky a složky). Nová verze umí také dávkové zpracování HDR, panoramat a HDR panoramat. Celý ekosystém Lightroomu (jak desktopové verze, tak i mobilní a webová na lightroom.adobe.com) nyní umí obnovu smazaných snímků, které zůstávají v paměti po dobu 60 dní. Ti, kteří využívají bezplatnou verzi, mohou obnovit snímky pouze na zařízení, ze kterého byly smazány. Uživatelé placeného Creative Cloud nebo předplatného Premiere mohou obnovit snímky z jakéhokoli zařízení, které je připojeno k jejich účtu.
 
U mobilních verzí (iOS, Android a ChromeOS) byla také rozšířená možnost práce s presety, které se snadno aplikují na vybrané snímky. Také se zde objevily nové možnosti hledání (např. podle ohniskové vzdálenosti a podobně, což už desktopové verze měly nějaký ten pátek). Verze pro Android a ChromeOS nyní umožňují i dávkové přidávání metadat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala