www.digimanie.cz
>
>
>

Lightroom a Camera Raw rozšířují akceleraci přes GPU

Lightroom a Camera Raw rozšířují akceleraci přes GPU
, , aktualita
Aplikace Lightroom Classic a Camera Raw od Adobe dostávají velmi užitečná vylepšení. Jedním z nich je podpora akcelerace editace pomocí GPU. Umí ale také obnovit smazané fotografie a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe si pro své uživatele připravila srpnovou aktualizaci svých aplikací Lightroom Classic a Camera Raw. Ty budou opět o něco lepší než doposud. Jednou z hlavních změn je podpora editace s akcelerací pomocí GPU. Díky tomu by obě aplikace měly být při editaci výrazně rychlejší. Výkonnostní nárůst bude pochopitelně nejvíce patrný s výkonnými GPU a monitory s vysokým rozlišením (4K a podobně). Připomeňme však, že jde o akceleraci editace (náhledů úprav), nikoli samotného aplikování úprav, které jsou akcelerovány už dávno. Další novinkou je možnost exportu v PNG formátu.
 
Adobe obnova smazaných snímků
 
Pokud jde speciálně o Lightroom Classic, ten vylepšuje práci s knihovnou a zavádí např barevné značky i pro kolekce (doposud pro snímky a složky). Nová verze umí také dávkové zpracování HDR, panoramat a HDR panoramat. Celý ekosystém Lightroomu (jak desktopové verze, tak i mobilní a webová na lightroom.adobe.com) nyní umí obnovu smazaných snímků, které zůstávají v paměti po dobu 60 dní. Ti, kteří využívají bezplatnou verzi, mohou obnovit snímky pouze na zařízení, ze kterého byly smazány. Uživatelé placeného Creative Cloud nebo předplatného Premiere mohou obnovit snímky z jakéhokoli zařízení, které je připojeno k jejich účtu.
 
U mobilních verzí (iOS, Android a ChromeOS) byla také rozšířená možnost práce s presety, které se snadno aplikují na vybrané snímky. Také se zde objevily nové možnosti hledání (např. podle ohniskové vzdálenosti a podobně, což už desktopové verze měly nějaký ten pátek). Verze pro Android a ChromeOS nyní umožňují i dávkové přidávání metadat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala