www.digimanie.cz
>
>
>

Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru

Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
, , aktualita
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
reklama
Máme zde další kampaň na Kickstarteru, která se snaží vybrat peníze na nový objektiv. Tentokrát byl tento způsob financování použit společností Lomography, která chce získat prostředky na objektiv Lomogon 2.5/32. Ten je určen pro digitální i analogové zrcadlovky Canon (EF) a Nikon (F) včetně full frame modelů. Přes adaptéry je možné využít ho i s nejrůznějšími CSC přístroji. Už dle svého názvu nabízí 32mm ohniskovou vzdálenost, což znamená širokoúhlejší 68° záběr. Skládá se z 6 optických členů uspořádaných do 6 skupin a chlubit se může také solidní světelností F2,5.
 
Lomography Lomogon 2.5/32
 
Ke clonění tu ale není použita irisová clona, nýbrž jakýci slonový disk s kulatými otvory. Díky tomu je clonový otvor perfektně kulatý a možnost přiclonění je velmi rychlá (jsou zde 1EV kroky, první po F2,5 je pak až F4). Naproti tomu musíte počítat s tím, že jemnějších kroků se tu nedočkáte.
 
Lomography Lomogon 2.5/32
 
Asi nikoho nepřekvapí, že tu nejsou žádné elektronické kontakty, takže se nedočkáte ani žádných informací v EXIFu a ani autofokusu. Zaostřovat se musí ručně (je tu helikoid), přičemž minimální zaostřovací vzdálenost činí 40 cm. Objektiv využívá filtry s 62mm průměrem. Na jeho vývoji spolupracovala společnost Lomography s ruským Zenitem. Finální verze objektivu bude stát nemalých $499, nicméně během kampaně si ho můžete předobjednat za $299. Dodávky by měly začít od listopadu 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů