www.digimanie.cz
>
>
>

Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru

Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
, , aktualita
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další kampaň na Kickstarteru, která se snaží vybrat peníze na nový objektiv. Tentokrát byl tento způsob financování použit společností Lomography, která chce získat prostředky na objektiv Lomogon 2.5/32. Ten je určen pro digitální i analogové zrcadlovky Canon (EF) a Nikon (F) včetně full frame modelů. Přes adaptéry je možné využít ho i s nejrůznějšími CSC přístroji. Už dle svého názvu nabízí 32mm ohniskovou vzdálenost, což znamená širokoúhlejší 68° záběr. Skládá se z 6 optických členů uspořádaných do 6 skupin a chlubit se může také solidní světelností F2,5.
 
Lomography Lomogon 2.5/32
 
Ke clonění tu ale není použita irisová clona, nýbrž jakýci slonový disk s kulatými otvory. Díky tomu je clonový otvor perfektně kulatý a možnost přiclonění je velmi rychlá (jsou zde 1EV kroky, první po F2,5 je pak až F4). Naproti tomu musíte počítat s tím, že jemnějších kroků se tu nedočkáte.
 
Lomography Lomogon 2.5/32
 
Asi nikoho nepřekvapí, že tu nejsou žádné elektronické kontakty, takže se nedočkáte ani žádných informací v EXIFu a ani autofokusu. Zaostřovat se musí ručně (je tu helikoid), přičemž minimální zaostřovací vzdálenost činí 40 cm. Objektiv využívá filtry s 62mm průměrem. Na jeho vývoji spolupracovala společnost Lomography s ruským Zenitem. Finální verze objektivu bude stát nemalých $499, nicméně během kampaně si ho můžete předobjednat za $299. Dodávky by měly začít od listopadu 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala