www.digimanie.cz
>
>
>

Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru

Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
, , aktualita
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další kampaň na Kickstarteru, která se snaží vybrat peníze na nový objektiv. Tentokrát byl tento způsob financování použit společností Lomography, která chce získat prostředky na objektiv Lomogon 2.5/32. Ten je určen pro digitální i analogové zrcadlovky Canon (EF) a Nikon (F) včetně full frame modelů. Přes adaptéry je možné využít ho i s nejrůznějšími CSC přístroji. Už dle svého názvu nabízí 32mm ohniskovou vzdálenost, což znamená širokoúhlejší 68° záběr. Skládá se z 6 optických členů uspořádaných do 6 skupin a chlubit se může také solidní světelností F2,5.
 
Lomography Lomogon 2.5/32
 
Ke clonění tu ale není použita irisová clona, nýbrž jakýci slonový disk s kulatými otvory. Díky tomu je clonový otvor perfektně kulatý a možnost přiclonění je velmi rychlá (jsou zde 1EV kroky, první po F2,5 je pak až F4). Naproti tomu musíte počítat s tím, že jemnějších kroků se tu nedočkáte.
 
Lomography Lomogon 2.5/32
 
Asi nikoho nepřekvapí, že tu nejsou žádné elektronické kontakty, takže se nedočkáte ani žádných informací v EXIFu a ani autofokusu. Zaostřovat se musí ručně (je tu helikoid), přičemž minimální zaostřovací vzdálenost činí 40 cm. Objektiv využívá filtry s 62mm průměrem. Na jeho vývoji spolupracovala společnost Lomography s ruským Zenitem. Finální verze objektivu bude stát nemalých $499, nicméně během kampaně si ho můžete předobjednat za $299. Dodávky by měly začít od listopadu 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala