www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography chystá Neptune, systém výměnných objektivů

Lomography chystá Neptune, systém výměnných objektivů
, , aktualita
Od společnosti Lomography jsme se dočkali dalšího projektu na Kickstarteru. Jmenuje se Neptune a jde o systém rychle výměnných objektivů pro nejrůznější fotoaparáty. Zatím budou k dispozici tři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností.reklama
Lomography spustila další kampaň na Kickstarteru. Jde o Neptune Convertible Art Lens System, což je systém výměnných objektivů, přičemž jejich výměna má být velmi rychlá a pohodlná. Systém se skládá ze tří prvků. Prvně to bude adaptér (základna) pro fotoaparát a daný bajonet včetně integrované clony, dále bude možné využít tvarovanou clonu pro zajímavé efekty v bokehu (k dispozici je šest různých verzí) a pak samotný objektiv.


Lomography Neptune


Ze začátku budou k dispozici tři pevné objektivy, širokoúhlá Thalassa 3,5/35, pak klasická Despina 2,8/50 a kratší teleobjektiv Proteus 4,0/80. Předpokládá se, že bude možné instalovat objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 15 mm až do 400 mm. Minimální ostřící vzdálenosti činí v daném pořadí 25 cm, 40 cm a 80 cm. Maximální hodnota clony je F22, u 35mm a 80mm objektivů lze rozsah clony ještě navýšit. Všechny objektivy mají 52mm závit pro filtry.


Clony pro Lomography Neptune


Adaptér (základna) se skládá ze tří optických členů ve třech skupinách a s její pomocí se také manuálně ostří. Pokud jde o objektivy, všechny z nich mají čtyři optické členy ve čtyřech skupinách. Podporovány budou zrcadlovky s bajonetem Canon EF, Nikon F a Pentax K. Přes adaptéry bude možné využít i Fujifilm X, Sony E/FE, Micro Four Thirds a Leica M. První kusy se začnou dodávat po okolo února 2018. Cena byla v prvním kole stanovena na $599, po vyprodání prvních sérií se ale bude cena postupně zvyšovat.

Zdroj: kickstarter.com
Nejnovější články
Pancake Leica Elmarit-TL 18mm f/2.8 ASPH. Pancake Leica Elmarit-TL 18mm f/2.8 ASPH.
Spolu s novým APS-C CSC fotoaparátem Leica CL byl představen také nový pancake objektiv Elmarit-TL 18mm f/2.8 ASPH. Ten slibuje miniaturní rozměry i hmotnost. Vždyť ta dosahuje hodnoty jen 80 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček
Společnost Leica dnes uvedla nový CSC fotoaparát CL s APS-C snímačem a rozlišením 24 megapixelů. Umí natáčet 4K video, dosahovat 10fps sekvenčního snímání a hlavním lákadlem má být elektronický hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek
Společnost Polaroid je známá svými instantními čtvercovými fotografiemi. Podobný formát s bílým rámečkem ale používá i Fujifilm a Polaroid tak nyní hrozí žalobou. Případně by mu stačilo mimosoudní vyrovnání ve výšce několika milionů dolarů. 
20.11.2017, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: listopad 2017 Doporučené fotoaparáty: listopad 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
20.11.2017, návod, Milan Šurkala68 komentářů
Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč
Ani Pentax nezůstal pozadu a stejně jako drtivá většina dovozců fotoaparátů, i on má svou akci typu cashback pro letošní zimu. V tomto případě se bude týkat vybraných zrcadlovek a objektivů, kdy za kus můžete dostat zpět až 7800 Kč.
19.11.2017, aktualita, Milan Šurkala