www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography chystá Neptune, systém výměnných objektivů

Lomography chystá Neptune, systém výměnných objektivů
, , aktualita
Od společnosti Lomography jsme se dočkali dalšího projektu na Kickstarteru. Jmenuje se Neptune a jde o systém rychle výměnných objektivů pro nejrůznější fotoaparáty. Zatím budou k dispozici tři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností.reklama
Lomography spustila další kampaň na Kickstarteru. Jde o Neptune Convertible Art Lens System, což je systém výměnných objektivů, přičemž jejich výměna má být velmi rychlá a pohodlná. Systém se skládá ze tří prvků. Prvně to bude adaptér (základna) pro fotoaparát a daný bajonet včetně integrované clony, dále bude možné využít tvarovanou clonu pro zajímavé efekty v bokehu (k dispozici je šest různých verzí) a pak samotný objektiv.


Lomography Neptune


Ze začátku budou k dispozici tři pevné objektivy, širokoúhlá Thalassa 3,5/35, pak klasická Despina 2,8/50 a kratší teleobjektiv Proteus 4,0/80. Předpokládá se, že bude možné instalovat objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 15 mm až do 400 mm. Minimální ostřící vzdálenosti činí v daném pořadí 25 cm, 40 cm a 80 cm. Maximální hodnota clony je F22, u 35mm a 80mm objektivů lze rozsah clony ještě navýšit. Všechny objektivy mají 52mm závit pro filtry.


Clony pro Lomography Neptune


Adaptér (základna) se skládá ze tří optických členů ve třech skupinách a s její pomocí se také manuálně ostří. Pokud jde o objektivy, všechny z nich mají čtyři optické členy ve čtyřech skupinách. Podporovány budou zrcadlovky s bajonetem Canon EF, Nikon F a Pentax K. Přes adaptéry bude možné využít i Fujifilm X, Sony E/FE, Micro Four Thirds a Leica M. První kusy se začnou dodávat po okolo února 2018. Cena byla v prvním kole stanovena na $599, po vyprodání prvních sérií se ale bude cena postupně zvyšovat.

Zdroj: kickstarter.com
Nejnovější články
Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR
Tamron uvedl na trh rekordní objektiv pro zrcadlovky. Nabídne neuvěřitelný 22,2× optický zoom, což je hodnota, která u výměnných objektivů rozhodně není běžná. Hmotnost přitom jen lehce přesahuje 700 gramů.
23.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  10 komentářů
Doporučené fotoaparáty: červen 2017 Doporučené fotoaparáty: červen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
23.6.2017,  návod, Milan Šurkala,  48 komentářů
Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů
Před 100 lety vznikla společnost Gitzo a v rámci oslav tohoto výročí byly představeny dvě limitované edice stativů. Gitzo The 100 Year Anniversary Edition bude první z nich a ještě více limitován bude The Arsene Gitzhoven Edition.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody
V rámci reklamní kampaně na balenou vodu Spa byla fotografka Robin de Puy oslovena, zda by nevyfotila portréty přes kapku této vody. Fotoaparát tedy neměl klasický objektiv, využilo se sklíčko, zrcátko a trochu elektřiny. Výsledky jsou hodně zajímavé.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35 Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35
Desátým objektivem řady Zeiss Milvus se stal model Milvus 1.4/35. Jde tedy spíše o širokoúhlý objektiv s výbornou světelností F1,4. Výrobce slibuje i odolnost vůči nepříznivému počasí a skvělé optické výkony až do rohů.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala