www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem

Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem
, , aktualita
Společnost Lomography chystá další objektiv pro zrcadlovky, který se snaží zadotovat z kampaně na Kickstarteru. Tentokrát jde o model Petzval 80.5 f/.19 MkII, který slibuje nastavitelný swirl bokeh.
K oblíbeným
reklama
Lomography má na Kickstarteru další svůj objektiv, Petzval 80.5 f/.19 MkII. Novinka vylepšuje některé vlastnosti předchůdce a je vhodnější např. i pro video. K zaostřování je použit helicoidový mechanismum, clonový kroužek pak nemá žádné aretované polohy a dovoluje při natáčení plynulou změnu clony bez klikání. Díky optickému návrhu Petzval nabídne zajímavý swirl bokeh (zatočený), přičemž ho lze uživatelsky nastavovat. Tato funkce je k dispozici jen ve verzi s Advanced Bokeh Control Edition, která má právě ještě jeden prstenec navíc (Bokeh Control). Máme zde také dvě clony, kde se o tu druhou stará Waterhouse Aperture System. Ten umožňuje vložení destiček s různě tvarovanými otvory, které pak mění tvar bokehu.
 
Lomography Petzval 80.5 f/.19 MkII
 
Objektiv má při 80,5mm ohniskové vzdálenosti úhel záběru 30°. Optická konstrukce se skládá z pouhých 4 členů ve 3 skupinách. Světelnost dosahuje hodnoty F1,9, maximálně lze pak přiclonit na F16. Nejkratší zaostřovací vzdálenost činí 80 cm. Vyrábět se bude pro zrcadlovky Canon a Nikon, přičemž obě verze mají 78 mm v průměru a 67mm závit pro filtry. Na délku se pak lehce liší, verze pro Canon má 109 mm, varianta pro Nikon pak 105 mm. Hmotnost základní hliníkové verze činí 440 gramů.
 
Základní černá hliníková verze přijde na $314 (po 30% slevě pro první zájemce), černá mosazná varianta pak na $349. Mosazná saténová pak stojí $384 stejně jako černá hliníková s funkcí Bokeh Control.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvádí letní a studentský cashback Canon uvádí letní a studentský cashback
Společnost Canon spustila v těchto dnech hned dva cashbacky. Ten letní se týká objektivů, fotoaparátů i jednoho blesku a vrací až 7700 Kč. Druhý je platný jen pro studenty, zahrnuje více produktů a nabídne maximálně 7600 Kč.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
2.4.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala22 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala