Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Lomography Lomo'Instant Reykjavik Edition s předsádkami

3.11.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Lomography představila nový instantní fotoaparát Lomo'Instant Reykjavik Edition. Tento přístroj je současně dodáván s několika předsádkami pro efekt rybího oka, portréty a je tu i makro předsádka.
Lomography uvedlo na trh novou verzi instantního fotoaparátu Lomo'Instant Reykjavik Edition. Novinka má kožený povrch vyvedený v modré barvě, která má evokovat půlnoční islandskou oblohu. Fotoaparát je vybaven širokoúhlým objektivem s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 27 milimetrů a světelností F8, který je schopen ostřit od 40 centimetrů. Clona ale podporuje i hodnoty F11, F16, F22 a F32. K záznamu se využívá Fujifilm Instax Mini Film s velikostí záznamové plochy 42×64 milimetrů.


Lomography Lomo'Instant Reykjavik Edition


V balení najdete také několik předsádek, které značně rozšiřují možnosti focení. Předsádka typu rybí oko dovoluje pořizovat snímky s úhlem záběru 170°. Dále je zde předsádka pro focení portrétů, která mírně prodlouží přepočtenou ohniskovou vzdálenost z 27 mm na 35 mm. Dodána je i makro předsádka, která dovolí ostřit na vzdálenost 10-15 centimetrů. Jako poslední je tu Splitzer, který osvětlí jen polovinu snímku pro zajímavé multiexpoziční efekty. Fotoaparát podporuje neomezené množství multiexpozic.


Lomography Lomo'Instant Reykjavik Edition balení


Expoziční čas je 1/125 sekundy nebo je možné fotit v bulb režimu. Korekce expozice poskytuje rozsah od -2 EV do +2 EV. Interní blesk má směrné číslo 9 a v balení jsou čtyři barevné filtry (modrý, červený, žlutý a purpurový) pro změnu barvy světla blesku. Najdete tu tři expoziční režimy. V prvním si automatika řídí blesk, ve výchozím stavu je použita clona F16 a vy máte k dispozici korekci expozice. Dále tu jsou dva manuální režimy, kdy můžete volit mezi normální a bulb expozicí, rozdíl je jen v tom, zda je vynucen nebo potlačen blesk. Fotoaparát je vybaven závitem pro stativ, napájen je čtveřicí AAA baterií. Podporováno je i dálkové ovládání. Na přídi je i malé zrcátko pro selfie snímky, samozřejmostí je i průhledový hledáček. Cena byla stanovena na 169 EUR.

Zdroj: lomography.com

Graf ceny produktu Lomography Lomo'Instant poskytuje server Heureka.cz

Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.