www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography uvádí objektiv Russar+

Lomography uvádí objektiv Russar+
, , aktualita
Legendární ruský objektiv Russar zažil znovuzrození. Postarala se o to společnost Lomography, která uvádí nový Russar+. Ten vychází z optického designu svého předchůdce, byl však vylepšen o antireflexní vrstvy a další detaily.
reklama
Společnost Lomography uvádí na trh nový objektiv Russar+, který vychází z optického designu starého ruského objektivu Russar MR-2 z roku 1958. Novinka je kompatibilní s fotoaparáty s L39/M mount, pomocí redukcí bude využitelný i na drtivé většině CSC fotoaparátů. Konstruktérem původního objektivu byl Mikhail Mikhailovich Rusinov, po němž se také objektiv jmenuje. Byl hlavním optickým designérem ve společnosti Zenit a optický návrh byl patentován již roku 1946. Objektiv je legendární zejména kvůli svému minimálnímu zkreslení a ostatní optické vady se mu rovněž vyhýbají, přitom má velmi širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 20 milimetrů.


Lomography Russar+


Světelnost objektivu má hodnotu F5,6, maximální hodnota clony je F22. Úhel záběru na full frame snímačích dosahuje 94°. Nejmenší ostřící vzdálenost činí 50 cm, objektiv může spolupracovat s filtry o průměru 49 mm. Zkreslení dosahuje velmi nízké hodnoty 0,09 %. Zatímco původní verze byla z hliníku, nová je z mosazi. Samozřejmostí jsou antireflexní vrstvy, které zvyšují použitelnost objektivu s novými digitálními fotoaparáty. Prodej začne v červenci 2014, v předobjednávce je k dispozici se sériovými čísly 3 až 10 za 899 EUR, s čísly 11 až 20 za 719 EUR (obojí sběratelské edice) a další běžné kusy budou prodávány za 599 EUR.


Lomography Russar+ zepředu

Lomography Russar+ na CSC Sony


Zdroj: www.lomography.com
Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala