www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography uvádí objektiv Russar+

Lomography uvádí objektiv Russar+
, , aktualita
Legendární ruský objektiv Russar zažil znovuzrození. Postarala se o to společnost Lomography, která uvádí nový Russar+. Ten vychází z optického designu svého předchůdce, byl však vylepšen o antireflexní vrstvy a další detaily.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lomography uvádí na trh nový objektiv Russar+, který vychází z optického designu starého ruského objektivu Russar MR-2 z roku 1958. Novinka je kompatibilní s fotoaparáty s L39/M mount, pomocí redukcí bude využitelný i na drtivé většině CSC fotoaparátů. Konstruktérem původního objektivu byl Mikhail Mikhailovich Rusinov, po němž se také objektiv jmenuje. Byl hlavním optickým designérem ve společnosti Zenit a optický návrh byl patentován již roku 1946. Objektiv je legendární zejména kvůli svému minimálnímu zkreslení a ostatní optické vady se mu rovněž vyhýbají, přitom má velmi širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 20 milimetrů.


Lomography Russar+


Světelnost objektivu má hodnotu F5,6, maximální hodnota clony je F22. Úhel záběru na full frame snímačích dosahuje 94°. Nejmenší ostřící vzdálenost činí 50 cm, objektiv může spolupracovat s filtry o průměru 49 mm. Zkreslení dosahuje velmi nízké hodnoty 0,09 %. Zatímco původní verze byla z hliníku, nová je z mosazi. Samozřejmostí jsou antireflexní vrstvy, které zvyšují použitelnost objektivu s novými digitálními fotoaparáty. Prodej začne v červenci 2014, v předobjednávce je k dispozici se sériovými čísly 3 až 10 za 899 EUR, s čísly 11 až 20 za 719 EUR (obojí sběratelské edice) a další běžné kusy budou prodávány za 599 EUR.


Lomography Russar+ zepředu

Lomography Russar+ na CSC Sony


Zdroj: www.lomography.com
reklama
Nejnovější články
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů