Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Londýnský fotograf z okna dokumentuje život svých sousedů v karanténě

16.4.2020, Kateřina Hoferková, aktualita
V domácí karanténě kvůli pandemii onemocnění COVID-19 se v současné době nachází spousta lidí v různých zemích po světě. Fotograf z Londýna se rozhodl z vlastního okna vytvořit sérii fotografií, která bude tento život dokumentovat. 
Fotograf z Londýna jménem Christopher Fernandez si snaží kreativně zpestřit chvilky, které musí kvůli plošné karanténě zavedené kvůli onemocnění COVID-19 trávit zavřený doma. Jeho fotografický projekt začal tím, že si do svého okna vylepil ceduli s nápisem, který oznamoval, že pokud se sousedé chtějí nechat na dálku přes okno fotograficky zdokumentovat v karanténě, mají mu napsat zprávu. 
 

Po tomto činu se profesionálnímu fotografovi začali sousedé skutečné ozývat. Christopher Fernandez se zaměřuje především na fotografování portrétů, zajímá se ale i o dokumentární fotografii a v těchto dnech měl jedinečnou příležitost vyzkoušet si vytvořit originální projekt, který je sondou do lidských obydlí v časech koronaviru.

Christopher Fernandez uvedl, že se sousedy, kteří se mu ozvali se vlastně nikdy ještě nesetkal, lidé skutečně reagovali na vylepený nápis v okně. Všechny fotografie z tohoto projektu byly pořízeny fotoaparátem Canon EOS 5D Mark IV a objektivem s ohniskovou vzdáleností 135 mm. 
 

Výsledné fotografie nejsou ale vyloženě dokumentární, protože osoby na nich ve svých domovech pózují podle fotografových rad. Christopher Fernandez si také na dálku snažil vyhrát s osvětlením celé scény, své modely naváděl i v tom, které světlo mají rozsvítit a kam ho přesně umístit, aby byla fotka co nejlepší. 

Podle londýnského fotografa ale scény působí přirozeně, i když byly často aranžované, protože jeho sousedé se nachází ve svých vlastních domovech. Výsledky své práce zveřejňuje Christopher Fernandez například na svém instagramovém profilu

Zdroj: petapixel.com