www.digimanie.cz
>
>
>

Louie Schwartzberg vysvětluje, jak natáčí time-lapse rostoucích hub

Louie Schwartzberg vysvětluje, jak natáčí time-lapse rostoucích hub
, , aktualita
Louie Schwartzberg se už čtyři desítky let věnuje time-lapse fotografii. Pro magazín Wired natočil krátký dokument, kde vysvětluje, jak vznikají jeho videa ukazující růst hub, a proč je natáčí v interiérech a nikoli venku.
K oblíbeným
reklama
Pokud sledujete Netflix a zajímá vás příroda, patrně vám neuniklo jméno Louie Schwartzberg. Tento režisér a kameraman doslova propadl natáčení time-lapse, fascinuje ho příroda a jde to i vidět na jeho "dokumentech". Jedním z nich film Fantastic Fungi, kde ukazuje růst hub, dalším je např. seriál Moving Art, kde většinou v cca 25minutových dílech zobrazuje jednu přírodní zajímavost (zemi, oblast nebo typ přírodního úkazu). V obou hraje značnou roli time-lapse. Pro magazín Wired Schwartzberg natočil krátký skoro 9minutový dokument, kde vysvětluje, jak se vlastně tato videa natáčí.
 
 
Používá techniku Canonu a makro objektivy 100mm, 180mm a 35mm včetně nejrůznějších pomůcek pro posun fotoaparátu a vlastního systému pro spouštění fototechniky v daných intervalech. Zmiňuje, že taková videa se jen těžko natáčí venku, kde hraje roli vítr, změna osvětlení i hmyz a jiná zvířata, která mohou obraz dost zkazit. Natáčí se tak v jeho garáži před falešným pozadím.
 
Musel simulovat denní světlo, takže využívá speciální světla pro růst rostlin (jak sám říká, patrně hodně oblíbená u pěstitelů marihuany), aby houby a jiné rostliny měly adekvátní délku světla. 24hodinové svícení by většina z nich nezvládla a je třeba simulovat den a noc. Fotografická světla se spouští jen na focení. Obvykle pořizuje snímek každých 15 minut, tedy vyfotí 4 snímky za hodinu a 96 fotografií za den, tedy za jeden den nasbírá záznam na 4 sekundy videa při 24 fps. Pokud vás tato videa zaujala, můžete se podívat na Schwartzbergův film a seriály podívat např. na Netflixu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala