www.digimanie.cz
>
>

Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil

Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
, , aktualita
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
K oblíbeným
reklama
V USA je docela populární lovení bouřek. Někteří lidé se zde snaží dostat co nejblíže k tornádům a jiným zajímavým meteorologickým úkazům. Brian Emfinger je jedním z nich. Byl dokonce jedním z prvních, kdo v USA začal používat drony k záznamu tornád a podobných jevů pro televizní zprávy (nějakou dobu pracoval pro KATV Channel 7). Tentokrát se snažil natočit tornádo v Yazoo City ve státě Mississippi a svým způsobem se mu to povedlo.
 
 
Se svým dronem se dostal velmi blízko tornádu a vy se nyní můžete podívat na 7,5minutový záznam z letu. Bohužel se s dronem dostal až příliš blízko a pak už nestačil uletět. Silný vítr smetl dron a Brianovi zůstal jen záznam před výpadkem spojení. Na kahánku měl i on sám, protože byl nedaleko dronu, a tedy i tornáda. Naštěstí to odnesl jen letoun. Nedávno se se svým dronem vrátil z expedice na Island, kde natáčel erupci sopky. Na záběry se můžete podívat na videu níže.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5 Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5
ZY Optics uvádí na trh další světelný objektiv patřící do řady Mitakon Speedmaster. Má ohniskovou vzdálenost 90 mm, takže tentokrát není světelnost F0,95, jak je u této řady obvyklé, ale stále pěkných F1,5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh
Další novinkou společnosti Honor je nový 50 Lite se čtveřicí fotoaparátů na zádi. Ty tvoří efektní kruh a využití najde i umělá inteligence. Jeho hlavní snímač je typu 1/1,7", vepředu pak najdeme 16MPx kamerku.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
1.12.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů