www.digimanie.cz
>
>

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa
, , aktualita
I když se fotografované místo nachází na Zemi, může fotografie působit jako snímek z jiného světa. Tak je tomu i u série, kterou vytvořil Kilian Schönberger a která zachycuje zvláštní skalní útvary v Itálii. reklama
Německý fotograf jménem Kilian Schönberger, který fotografuje propracované snímky přírody či architektury, se rozhodl vytvořit sérii fotografií zachycující zajímavě geologické útvary. Ty je možné najít v severní Itálii, a to konkrétně v Jižním Tyrolsku. Netradiční skály jsou jen dílem přírody a vznikly působením eroze, vypadají však jako z jiného světa. 
 

She's working at the pyramid at night. Earth pillars were fascinating me since I visited the first ones in the early 90ties during a holiday in South Tyrol with my parents. Waterfalls, castles, here, there. Good memories. Now I have the opportunity to share my view on these landscapes through my camera. #rural_love #diewocheaufinstagram #awesomedreamplaces #fantastic_earth #earthofficial #awesomeglobe #exploretocreate #vzcomood #awesome_earthpix #majestic_earth #wonderfulglobe #main_vision #modernoutdoors #theweekoninstagram #neuehorizonte #master_shots #theoutbound #wildlifeplanet #discoverearth #tentree #earthfocus #tree_magic #rsa_trees #divine_forest #rsa_fog #tv_foggy #fogpants #tentree #rural_love #folkscenery @ignant #ignant #suedtirol

Příspěvek sdílený Kilian Schönberger (@kilianschoenberger),


Podle Kiliana Schönbergera jsou tyto skalní pyramidy jedním z nejpodivnějších krajinných prvků v Alpách, zaujaly ho už v devadesátých letech, kdy byl v Jižním Tyrolsku na dovolené s rodiči. Jak dokazují i výsledné snímky, nejmagičtější jsou tyto útvary v mlhavých podmínkách. Fotograf jako správný krajinář strávil u tohoto přírodního úkazu několik hodin, protože měl za cíl zachytit, jak se mění barvy a osvětlení celé scény v časovém intervalu od prvních slunečních paprsků až do poledne. 
 

Fotograf vysvětlil i to, jak netradiční pyramidy vznikají. Může za to působení vody na horninu. Balvan, který je možné vidět na vrcholcích, působí jako deštník, takže sloup pod ním zůstane uchráněn, ale materiál okolo odnáší voda. Ani tento útvar však nevydrží napořád. Jakmile je podstavec příliš nestabilní a náklad neunese, sloup se zhroutí. Zbytek sloupu s sebou postupně vezmou další přívaly vody. 

Zdroj: petapixel.cominstagram.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF
Společnost Canon má nyní dvojitou oslavu milníků v počtu vyrobených produktů. Fotoaparáty EOS slaví už 90 milionů vyrobených kusů, výměnné objektivy EF se pak dostaly dokonce na 130 milionů kusů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm
Leica uvádí nový objektiv Thambar-M 1:2.2/90mm. Nepříliš známé jméno Thambar znamená, že je objektiv záměrně neostrý a vytváří snový nádech snímků známý spíše od jiných retro výrobců. Speciální filtr totiž propouští světlo jen z neostrých rohů. 
18.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Společnost Canon představila nový profi kompakt PowerShot G1 X Mark III. Ten dostává 24MPx APS-C senzor, duální pixely pro fázové ostření a F2,8-5,6 objektiv. 
16.10.2017, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG
Společnost DJI představila novou profi kameru pro drony DJI Inspire 2. Nová Zenmuse X7 je vybavena velkým APS-C senzorem, podporuje výměnné objektivy a zvládá natáčet 6K/30p video v RAW formátu.
13.10.2017, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely
Samsung uvedl dva nové senzory pro mobilní telefony. Model ISOCELL Slim 2X7 má nejmenší pixely na světě s velikostí pouhých 0,9 mikrometru. Verze ISOCELL Fast 2L9 pak přináší technologii duálních pixelů a rozmazaného pozadí.
12.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů