www.digimanie.cz
>
>

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa
, , aktualita
I když se fotografované místo nachází na Zemi, může fotografie působit jako snímek z jiného světa. Tak je tomu i u série, kterou vytvořil Kilian Schönberger a která zachycuje zvláštní skalní útvary v Itálii. reklama
Německý fotograf jménem Kilian Schönberger, který fotografuje propracované snímky přírody či architektury, se rozhodl vytvořit sérii fotografií zachycující zajímavě geologické útvary. Ty je možné najít v severní Itálii, a to konkrétně v Jižním Tyrolsku. Netradiční skály jsou jen dílem přírody a vznikly působením eroze, vypadají však jako z jiného světa. 
 

She's working at the pyramid at night. Earth pillars were fascinating me since I visited the first ones in the early 90ties during a holiday in South Tyrol with my parents. Waterfalls, castles, here, there. Good memories. Now I have the opportunity to share my view on these landscapes through my camera. #rural_love #diewocheaufinstagram #awesomedreamplaces #fantastic_earth #earthofficial #awesomeglobe #exploretocreate #vzcomood #awesome_earthpix #majestic_earth #wonderfulglobe #main_vision #modernoutdoors #theweekoninstagram #neuehorizonte #master_shots #theoutbound #wildlifeplanet #discoverearth #tentree #earthfocus #tree_magic #rsa_trees #divine_forest #rsa_fog #tv_foggy #fogpants #tentree #rural_love #folkscenery @ignant #ignant #suedtirol

Příspěvek sdílený Kilian Schönberger (@kilianschoenberger),


Podle Kiliana Schönbergera jsou tyto skalní pyramidy jedním z nejpodivnějších krajinných prvků v Alpách, zaujaly ho už v devadesátých letech, kdy byl v Jižním Tyrolsku na dovolené s rodiči. Jak dokazují i výsledné snímky, nejmagičtější jsou tyto útvary v mlhavých podmínkách. Fotograf jako správný krajinář strávil u tohoto přírodního úkazu několik hodin, protože měl za cíl zachytit, jak se mění barvy a osvětlení celé scény v časovém intervalu od prvních slunečních paprsků až do poledne. 
 

Fotograf vysvětlil i to, jak netradiční pyramidy vznikají. Může za to působení vody na horninu. Balvan, který je možné vidět na vrcholcích, působí jako deštník, takže sloup pod ním zůstane uchráněn, ale materiál okolo odnáší voda. Ani tento útvar však nevydrží napořád. Jakmile je podstavec příliš nestabilní a náklad neunese, sloup se zhroutí. Zbytek sloupu s sebou postupně vezmou další přívaly vody. 

Zdroj: petapixel.cominstagram.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář