www.digimanie.cz
>
>

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa
, , aktualita
I když se fotografované místo nachází na Zemi, může fotografie působit jako snímek z jiného světa. Tak je tomu i u série, kterou vytvořil Kilian Schönberger a která zachycuje zvláštní skalní útvary v Itálii. 
reklama
Německý fotograf jménem Kilian Schönberger, který fotografuje propracované snímky přírody či architektury, se rozhodl vytvořit sérii fotografií zachycující zajímavě geologické útvary. Ty je možné najít v severní Itálii, a to konkrétně v Jižním Tyrolsku. Netradiční skály jsou jen dílem přírody a vznikly působením eroze, vypadají však jako z jiného světa. 
 

She's working at the pyramid at night. Earth pillars were fascinating me since I visited the first ones in the early 90ties during a holiday in South Tyrol with my parents. Waterfalls, castles, here, there. Good memories. Now I have the opportunity to share my view on these landscapes through my camera. #rural_love #diewocheaufinstagram #awesomedreamplaces #fantastic_earth #earthofficial #awesomeglobe #exploretocreate #vzcomood #awesome_earthpix #majestic_earth #wonderfulglobe #main_vision #modernoutdoors #theweekoninstagram #neuehorizonte #master_shots #theoutbound #wildlifeplanet #discoverearth #tentree #earthfocus #tree_magic #rsa_trees #divine_forest #rsa_fog #tv_foggy #fogpants #tentree #rural_love #folkscenery @ignant #ignant #suedtirol

Příspěvek sdílený Kilian Schönberger (@kilianschoenberger),


Podle Kiliana Schönbergera jsou tyto skalní pyramidy jedním z nejpodivnějších krajinných prvků v Alpách, zaujaly ho už v devadesátých letech, kdy byl v Jižním Tyrolsku na dovolené s rodiči. Jak dokazují i výsledné snímky, nejmagičtější jsou tyto útvary v mlhavých podmínkách. Fotograf jako správný krajinář strávil u tohoto přírodního úkazu několik hodin, protože měl za cíl zachytit, jak se mění barvy a osvětlení celé scény v časovém intervalu od prvních slunečních paprsků až do poledne. 
 

Fotograf vysvětlil i to, jak netradiční pyramidy vznikají. Může za to působení vody na horninu. Balvan, který je možné vidět na vrcholcích, působí jako deštník, takže sloup pod ním zůstane uchráněn, ale materiál okolo odnáší voda. Ani tento útvar však nevydrží napořád. Jakmile je podstavec příliš nestabilní a náklad neunese, sloup se zhroutí. Zbytek sloupu s sebou postupně vezmou další přívaly vody. 

Zdroj: petapixel.cominstagram.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře