www.digimanie.cz
>
>

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa

Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa
, , aktualita
I když se fotografované místo nachází na Zemi, může fotografie působit jako snímek z jiného světa. Tak je tomu i u série, kterou vytvořil Kilian Schönberger a která zachycuje zvláštní skalní útvary v Itálii. 
reklama
Německý fotograf jménem Kilian Schönberger, který fotografuje propracované snímky přírody či architektury, se rozhodl vytvořit sérii fotografií zachycující zajímavě geologické útvary. Ty je možné najít v severní Itálii, a to konkrétně v Jižním Tyrolsku. Netradiční skály jsou jen dílem přírody a vznikly působením eroze, vypadají však jako z jiného světa. 
 

She's working at the pyramid at night. Earth pillars were fascinating me since I visited the first ones in the early 90ties during a holiday in South Tyrol with my parents. Waterfalls, castles, here, there. Good memories. Now I have the opportunity to share my view on these landscapes through my camera. #rural_love #diewocheaufinstagram #awesomedreamplaces #fantastic_earth #earthofficial #awesomeglobe #exploretocreate #vzcomood #awesome_earthpix #majestic_earth #wonderfulglobe #main_vision #modernoutdoors #theweekoninstagram #neuehorizonte #master_shots #theoutbound #wildlifeplanet #discoverearth #tentree #earthfocus #tree_magic #rsa_trees #divine_forest #rsa_fog #tv_foggy #fogpants #tentree #rural_love #folkscenery @ignant #ignant #suedtirol

Příspěvek sdílený Kilian Schönberger (@kilianschoenberger),


Podle Kiliana Schönbergera jsou tyto skalní pyramidy jedním z nejpodivnějších krajinných prvků v Alpách, zaujaly ho už v devadesátých letech, kdy byl v Jižním Tyrolsku na dovolené s rodiči. Jak dokazují i výsledné snímky, nejmagičtější jsou tyto útvary v mlhavých podmínkách. Fotograf jako správný krajinář strávil u tohoto přírodního úkazu několik hodin, protože měl za cíl zachytit, jak se mění barvy a osvětlení celé scény v časovém intervalu od prvních slunečních paprsků až do poledne. 
 

Fotograf vysvětlil i to, jak netradiční pyramidy vznikají. Může za to působení vody na horninu. Balvan, který je možné vidět na vrcholcích, působí jako deštník, takže sloup pod ním zůstane uchráněn, ale materiál okolo odnáší voda. Ani tento útvar však nevydrží napořád. Jakmile je podstavec příliš nestabilní a náklad neunese, sloup se zhroutí. Zbytek sloupu s sebou postupně vezmou další přívaly vody. 

Zdroj: petapixel.cominstagram.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR
Na fotografické aukci ve Vídni byl před pár dny překonán rekord v ceně prodaného fotoaparátu. Nejnovějším držitelem rekordu je téměř 100 let stará Leica, která byla prodána za neuvěřitelných 2,4 milionu EUR.
13.3.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
13.3.2018, recenze, Milan Šurkala27 komentářů