www.digimanie.cz
>
>

Magnum Photos zveřejní etický kodex po skandálu Davida Alana Harveyho

Magnum Photos zveřejní etický kodex po skandálu Davida Alana Harveyho
, , aktualita
Slavná fotografická agentura Magnum Photos řeší sexuální skandály svého fotografa Davida Alana Harveyho. Ten byl z Magnumu na rok vyhozen a probíhá vyšetřování. Zveřejněn bude i etický kodex agentury.
K oblíbeným
reklama
Magnum Photos je jednou z nejslavnějších fotografických agentur na světě, ne-li nejslavnější. Prošli jí takoví velikáni jako Robert Capa nebo Henri Cartier-Bresson. Jedním z fotografů je i David Alan Harvey, který v poslední době přinesl agentuře nemalé potíže. Je veřejným tajemstvím, že Harvey nemá daleko k sexuálnímu obtěžování, na které si u Magnumu stěžovaly ženy minimálně od roku 2009. Agentura ale tato nařčení zametala pod koberec a ani v rámci iniciativy #MeToo se s Harveym nic až tak výrazného nedělo. Agentura se k problematice postavila tak, že má nově ženy v roli prezidentky a CEO, přibrala také několik fotografek.
 
David Alan Harvey
David Alan Harvey, autor: Cmichel67, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Nad Harveym se začalo smrákat až v poslední době, především od léta 2020. Tehdy vyšlo najevo, že jeho fotografie z Bangkoku z roku 1989, které se prodávaly na stránkách agentury a věnovaly se zdejší prostituci, ve skutečnosti neukazují mladé ženy, ale nezletilé dívky. I tehdy se Magnum k celé záležitosti postavil celkem zdrženlivě, ale nakonec po negativní odezvě sérii fotografií stáhl.
 
O dva měsíce později začaly sílit tlaky na vyšetřování Harveyho nepřístojného chování k ženám a agentura ho na rok vyloučila ze svých řad. Vyšetřování pokračuje a rozšiřuje se, na starosti ho bude mít Susie Al-Qassab z britské právnické firmy Hodge Jones & Allen (HJA), současně chce agentura také zveřejnit svůj etický kodex, kterým by se měli řídit všichni jeho fotografové a fotografky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů