www.digimanie.cz
>
>

Magnum Photos zveřejní etický kodex po skandálu Davida Alana Harveyho

Magnum Photos zveřejní etický kodex po skandálu Davida Alana Harveyho
, , aktualita
Slavná fotografická agentura Magnum Photos řeší sexuální skandály svého fotografa Davida Alana Harveyho. Ten byl z Magnumu na rok vyhozen a probíhá vyšetřování. Zveřejněn bude i etický kodex agentury.
K oblíbeným
reklama
Magnum Photos je jednou z nejslavnějších fotografických agentur na světě, ne-li nejslavnější. Prošli jí takoví velikáni jako Robert Capa nebo Henri Cartier-Bresson. Jedním z fotografů je i David Alan Harvey, který v poslední době přinesl agentuře nemalé potíže. Je veřejným tajemstvím, že Harvey nemá daleko k sexuálnímu obtěžování, na které si u Magnumu stěžovaly ženy minimálně od roku 2009. Agentura ale tato nařčení zametala pod koberec a ani v rámci iniciativy #MeToo se s Harveym nic až tak výrazného nedělo. Agentura se k problematice postavila tak, že má nově ženy v roli prezidentky a CEO, přibrala také několik fotografek.
 
David Alan Harvey
David Alan Harvey, autor: Cmichel67, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Nad Harveym se začalo smrákat až v poslední době, především od léta 2020. Tehdy vyšlo najevo, že jeho fotografie z Bangkoku z roku 1989, které se prodávaly na stránkách agentury a věnovaly se zdejší prostituci, ve skutečnosti neukazují mladé ženy, ale nezletilé dívky. I tehdy se Magnum k celé záležitosti postavil celkem zdrženlivě, ale nakonec po negativní odezvě sérii fotografií stáhl.
 
O dva měsíce později začaly sílit tlaky na vyšetřování Harveyho nepřístojného chování k ženám a agentura ho na rok vyloučila ze svých řad. Vyšetřování pokračuje a rozšiřuje se, na starosti ho bude mít Susie Al-Qassab z britské právnické firmy Hodge Jones & Allen (HJA), současně chce agentura také zveřejnit svůj etický kodex, kterým by se měli řídit všichni jeho fotografové a fotografky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře