Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Majkkl

Registrace: 9.1.2010
Komentářů: 45, score 1.8
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 29.4.2011 s hodnocením +7:
Řada ­"expedičníků­" zase často nedělá nic jiného, než jezdí na expedice a na nic jiného jim už čas nezbývá. Na nich pak fotí všichni všechno stejně a v diskusích se pak na tytéž obrázky dívají a vzpomínají. Osobně si neumím představit, že bych něco kloudného vyfotil, když se budu přizpůsobovat více jak jednomu člověku. Ano, pak tedy na expedici buď chodím v houfu a nebaví mne to, nebo se ­"trhnu­" a jediné, co je pak společné, že se večer potkáme v hospodě. Ovšem po čase už budu za podivína, který se straní.

Znám člověka, který má kalendář rozplánován na jednotlivé ­"expedice­" ­(= společné víkendové výlety s podobně postiženými fotografy­) na dva roky dopředu. Z akcí nosí stále stejné snímky a k tomu velmi podobné s těmi ostatními. Fajn, ale to už je spíše turisttický kroužek se zamařením na pohlednice.

Moje zkušenost říká, že nejlepší fotky jsem přinesl z výprav o samotě, dále s mým nejlepším kamarádem, s nímž chodíme ve dvojici cca 3x do roka, další v pořadí jsou výpravy s rodinou. Z expedic málokdy něco kloudného, i proto, že jsou zhusta zaměřeny na totéž ­- ráno východ slunce, večer západ slunce, to bývá vše...

A ještě jedna věc ­- stejně jako některé fotokluby, i expedice s sebou nesou nebezpečí, že si jejich členové až nekriticky chválí své fotky stylem ­"uakž, Václave, jaks tam chytil tu Sněžku, no jo, super, já ji mám taky...­), ač ty fotky zhusta bývají pouze dovedně zhotovenými pohlednicemi.

Expedice jsou mi šumafuk. Občas se mi zasteskne po některých lidech, ale radši bych se s nimi potkával za jiných příležitostí... :)
Komentář z 9.12.2011 s hodnocením +5:
... Zemku, já zato tvých viděl dost a to ti přesto neříkám kokotěnko. Takže nápodobně!
Komentář z 14.12.2011 s hodnocením +4:
... no, tohle je fakt strašný... :(

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 19.9.2011 s hodnocením -1:
Na zápisníkové focení to je stejně moc velké ­(koneckonců, denně u sebe mám Nikon D700 a pevnou 35­), kvality pořádné zrcadlovky to nedosahuje. Pro mě je to příliš drahý kompromis. Ocenil bych slušně rychlý kompakt s APS­-C čipem, jinak jdou tyhle trendy těžce mimo mne...
Komentář z 27.5.2011 s hodnocením -1:
Profesionální ­(tím myslím takového, co fotit umí­) fotograf, který nafotí svatbu za 3000? A živí se tím jako jediným zaměstnáním? To bych rád viděl, pokud se tedy nejedná o focení stylem ­- jsem na svatbě hodinu a dostanene dévédéčko. A nebo je to ­"kurvič­" cen, amatér, co si chce přivydělat, ale živí se něčím jiným. Stále méně chápu smysl těchto ­"fejetonů­" ­- čtivé to po stránce jazyka moc není, fotograficky to také nic inovativního nepřináší, protože autorka není zrovna dobrá fotografka, a přiložená fotografie? No, radši se nebudu vyjadřovat.... asi radši už vůbec... :)
Komentář z 30.3.2012 s hodnocením 0:
kamaráda obdarovat do bytu, byly jako tato, pak se nedivím, že nebyl nadšen. Obdivuji vás. Tak dlouho píšete usilovně o fotografování, tak dlouho fotíte a stejně nejste schopna dát do svého článku aspoň jednu, jedinou kloudnou fotografii. Neuvěřitelná vytrvalost. Klobouk dolů!