www.digimanie.cz
>
>
>

Malování světlem: fotograf na svých nočních snímcích šplhá se světly po skalách

Malování světlem: fotograf na svých nočních snímcích šplhá se světly po skalách
, , aktualita
Krajinářská fotografie se dá pod rouškou tmy ozvláštnit technikou známou jako malování světlem. Tento způsob si zvolil i americký fotograf, který tvoří snímky sebe samotného, jak s LED světly šplhá po skalách. 
K oblíbeným
reklama
Luke Rasmussen žijící v Las Vegas se kromě fotografování věnuje i jinému koníčku - horolezectví. A ve své tvorbě dokázal obě tyto činnosti zajímavě spojit dohromady pomocí hry se světly. Fotograf svůj nápad vyrazil realizovat i na Looking Glass Rock blízko města Moab v Utahu.  

Luke Rasmussen postavil svůj fotoaparát v dostatečné vzdálenosti od skály a nafotil sérii snímků, aby na výsledné složené fotografii byla vidět zářící barevná stopa ukazující, jak šplhá s LED světly nahoru po skále a následně slézá dolů. 
 

Luke Rasmussen použil fullframovou bezzrcadlovku Sony Alpha A7R II společně s objektivem Rokinon 24mm f/1.4. Clonu měl nastavenou na hodnotě 8 společně s ISO 400. Výsledný snímek je skládaný z několika expozic, fotograf celkem vyfotil 17 snímků ve formátu RAW, přičemž každý z nich byl pořízen na 30 sekund. Celkově mu výstup na skálu zabral 8,5 minut, ale noční oblohu musel kvůli star trails (hvězdným drahám) fotit déle. Snímky hvězd pořizoval po dobu 35 minut, celkem tak vzniklo 78 půlminutových expozic. Všechny snímky následně poskládal a upravil v programu Adobe Photoshop. 
 

Na svém instagramovém účtu Luke Rasmussen zveřejnil i podobné fotografie z jiných míst. Další snímek je například z Blue Diamond Cave v Nevadě a kromě světelné dráhy, kterou za sebou zanechal šplhající fotograf s barevnými světly, jsou v pozadí vidět i světelné dráhy od aut projíždějících po nedaleké cestě. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře