www.digimanie.cz
>
>
>

Malování světlem: fotograf na svých nočních snímcích šplhá se světly po skalách

Malování světlem: fotograf na svých nočních snímcích šplhá se světly po skalách
, , aktualita
Krajinářská fotografie se dá pod rouškou tmy ozvláštnit technikou známou jako malování světlem. Tento způsob si zvolil i americký fotograf, který tvoří snímky sebe samotného, jak s LED světly šplhá po skalách. 
K oblíbeným
reklama
Luke Rasmussen žijící v Las Vegas se kromě fotografování věnuje i jinému koníčku - horolezectví. A ve své tvorbě dokázal obě tyto činnosti zajímavě spojit dohromady pomocí hry se světly. Fotograf svůj nápad vyrazil realizovat i na Looking Glass Rock blízko města Moab v Utahu.  

Luke Rasmussen postavil svůj fotoaparát v dostatečné vzdálenosti od skály a nafotil sérii snímků, aby na výsledné složené fotografii byla vidět zářící barevná stopa ukazující, jak šplhá s LED světly nahoru po skále a následně slézá dolů. 
 

Luke Rasmussen použil fullframovou bezzrcadlovku Sony Alpha A7R II společně s objektivem Rokinon 24mm f/1.4. Clonu měl nastavenou na hodnotě 8 společně s ISO 400. Výsledný snímek je skládaný z několika expozic, fotograf celkem vyfotil 17 snímků ve formátu RAW, přičemž každý z nich byl pořízen na 30 sekund. Celkově mu výstup na skálu zabral 8,5 minut, ale noční oblohu musel kvůli star trails (hvězdným drahám) fotit déle. Snímky hvězd pořizoval po dobu 35 minut, celkem tak vzniklo 78 půlminutových expozic. Všechny snímky následně poskládal a upravil v programu Adobe Photoshop. 
 

Na svém instagramovém účtu Luke Rasmussen zveřejnil i podobné fotografie z jiných míst. Další snímek je například z Blue Diamond Cave v Nevadě a kromě světelné dráhy, kterou za sebou zanechal šplhající fotograf s barevnými světly, jsou v pozadí vidět i světelné dráhy od aut projíždějících po nedaleké cestě. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky
Společnost Apple opět nakupovala. Tentokrát se stala cílem firma Spectral Edge, která vznikla z projektu University of East Anglia. Ta se soustředila na vylepšení kvality obrazu slučováním klasického a infračerveného snímku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R
Venus Optics vyrábí své objektivy pro mnoho různých bajonetů a nyní se zde rozhodli, že vylepší i nabídku pro nové systémy Nikon Z a Canon EOS R. Mají pro ně hned tři objektivy Laowa, širokoúhlý 12mm a makro objektivy 25mm a 100mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů