www.digimanie.cz
>
>
>

Malování světlem: fotograf na svých nočních snímcích šplhá se světly po skalách

Malování světlem: fotograf na svých nočních snímcích šplhá se světly po skalách
, , aktualita
Krajinářská fotografie se dá pod rouškou tmy ozvláštnit technikou známou jako malování světlem. Tento způsob si zvolil i americký fotograf, který tvoří snímky sebe samotného, jak s LED světly šplhá po skalách. 
K oblíbeným
reklama
Luke Rasmussen žijící v Las Vegas se kromě fotografování věnuje i jinému koníčku - horolezectví. A ve své tvorbě dokázal obě tyto činnosti zajímavě spojit dohromady pomocí hry se světly. Fotograf svůj nápad vyrazil realizovat i na Looking Glass Rock blízko města Moab v Utahu.  

Luke Rasmussen postavil svůj fotoaparát v dostatečné vzdálenosti od skály a nafotil sérii snímků, aby na výsledné složené fotografii byla vidět zářící barevná stopa ukazující, jak šplhá s LED světly nahoru po skále a následně slézá dolů. 
 

Luke Rasmussen použil fullframovou bezzrcadlovku Sony Alpha A7R II společně s objektivem Rokinon 24mm f/1.4. Clonu měl nastavenou na hodnotě 8 společně s ISO 400. Výsledný snímek je skládaný z několika expozic, fotograf celkem vyfotil 17 snímků ve formátu RAW, přičemž každý z nich byl pořízen na 30 sekund. Celkově mu výstup na skálu zabral 8,5 minut, ale noční oblohu musel kvůli star trails (hvězdným drahám) fotit déle. Snímky hvězd pořizoval po dobu 35 minut, celkem tak vzniklo 78 půlminutových expozic. Všechny snímky následně poskládal a upravil v programu Adobe Photoshop. 
 

Na svém instagramovém účtu Luke Rasmussen zveřejnil i podobné fotografie z jiných míst. Další snímek je například z Blue Diamond Cave v Nevadě a kromě světelné dráhy, kterou za sebou zanechal šplhající fotograf s barevnými světly, jsou v pozadí vidět i světelné dráhy od aut projíždějících po nedaleké cestě. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře