Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Matka smazala 14leté dceři účty na TikToku a Instagramu s 1,7 mil. sledujících

10.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Sociální sítě jsou fenoménem dneška a mladá generace jimi doslova žije. Trpělivost došla jedné brazilské ženě, jejíž 14letá dcera už dokázala získat 1,7 milionu sledujících. Účty na sítích ji smazala.
Fernanda Rocha Kanner, matka 14leté dcery Valentiny z Brazílie, už měla dost digitálního života své dcery. Podle jejího názoru bylo její chování na Instagramu a TikToku nezdravé, a tak se rozhodla rázně zakročit. Říká, že si nemyslí, že by bylo i pro dospělého člověka zdravé objevovat sebe samého na zpětné vazbě z online světa, natož pro teenagera. Dodala, že je to obzvlášť nebezpečné, když tak činí skoro 2 miliony lidí, které člověk nikdy neviděl, a je pak pro lidi i její dceru mnohem snazší ztratit samu sebe.
 
TikTok
 
Poté, co se připojila k sociálním sítím své dcery a našla tam téměř 30 identických selfie a tanečků, rozhodla se účty smazat. Považuje to sice za radikální, ale také za nutné. Poznamenejme, že Valentina, která byla v online světě známá jako Nina Rios, měla přes 1,7 milionu sledujících, což rozhodně není málo. Fernanda přidala, že nechce, aby její dcera propagovala hořlavé polyesterové oblečení z Číny a aby její dcera dělala každý den tanečky jako trénovaná opička.
 
Valentina nebyla rozhodnutím své matky nijak nadšená a hodně se naštvala, nicméně nyní si není jistá kdy, a zda vůbec se vrátí na sociální média. V této době vlastně ani nechce. A jak to vidíte vy? Schvalujete tento čin, nebo považujete její matku za majetnickou a panovačnou jako spousta mladých na Internetu?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.