www.digimanie.cz
>
>
>

Meike 3.5mm f/2.8 Fish-Eye přináší 220° úhel záběru

Meike 3.5mm f/2.8 Fish-Eye přináší 220° úhel záběru
, , aktualita
Společnost Meike připravila nový objektiv pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Jde o cirkulární rybí oko, tedy s výrazným černým ohraničením okolo obrazu. Ten bude mít díky reálné ohniskové vzdálenosti 3,5 úhel záběru 220°.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou společnosti Meike pro fotoaparáty Micro Four Thirds je objektiv Meike 3.5mm f/2.8 Fish-Eye. Jde o cirkulární rybí oko, má tedy diagonální, horizontální i vertikální úhel záběru stejný. V tomto případě je to díky 3,5mm reálné a 7mm přepočtené ohniskové vzdálenosti 220 °. Obraz je totiž kruhový a okolo něj jsou černé okraje. V optické konstrukci najdeme 10 optických členů v 7 skupinách. Objektiv má světelnost F2,8 a clonit lze maximálně na F16.
 
Meike 3.5mm f/2.8 Fish-Eye
 
Zajímavostí je možnost zaostřovat ze vzdálenosti 9,5 cm od roviny senzoru, což znamená pouhých 3,5 mm od přední čočky objektivu. Ten má 60 mm v průměru a 48 mm na délku, jeho hmotnost je pak 190 gramů. Zaostřování je výhradně ruční a objektiv nemá ani elektrické kontakty, takže ve fotoaparátu je nutné povolit focení bez objektivu. Pro potlačení odlesků jsou zde speciální povrchové vrstvy. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na $159,99, dostupný by měl být už v následujících dnech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková