www.digimanie.cz
>
>
>

Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z

Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
, , aktualita
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
reklama
V květnu loňského roku byl představen nový objektiv Meike MK 50mm F1.7. Tehdy byl podporován jen bajonet Sony E/FE, tedy full frame CSC přístroje od Sony. Nyní společnost oznámila, že uvádí také verze pro nové full frame systémy od Canonu (RF) a Nikonu (Z). Objektiv má tedy nadále 50mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 46°5' diagonálně, 39°2' horizontálně a 23°6' vertikálně.
 
Meike MK 50mm F1.7
 
Optická konstrukce je relativně jednoduchá, čítá totiž jen 6 optických členů uspořádaných do 5 skupin. Světelnost má výbornou hodnotu F1,7 a clonit je možné maximálně na F22. Zaostřování je manuální a je možné z minimální vzdálenosti 50 cm. Objektiv je poměrně kompaktním společníkem, v průměru má 61 mm, na délku 54,5 mm a váží 310 gramů (platí pro verzi pro Sony, ostatní se budou lišit jen minimálně). S objektivem pak lze používat filtry o 52mm průměru. Výrobce nezapomněl na nano povrchové vrstvy, které mají za úlohu minimalizovat odlesky a světelné závoje. Objektiv je dokonce i odolný vůči prachu a vodě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala9 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře