www.digimanie.cz
>
>
>

Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z

Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
, , aktualita
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
K oblíbeným
reklama
V květnu loňského roku byl představen nový objektiv Meike MK 50mm F1.7. Tehdy byl podporován jen bajonet Sony E/FE, tedy full frame CSC přístroje od Sony. Nyní společnost oznámila, že uvádí také verze pro nové full frame systémy od Canonu (RF) a Nikonu (Z). Objektiv má tedy nadále 50mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 46°5' diagonálně, 39°2' horizontálně a 23°6' vertikálně.
 
Meike MK 50mm F1.7
 
Optická konstrukce je relativně jednoduchá, čítá totiž jen 6 optických členů uspořádaných do 5 skupin. Světelnost má výbornou hodnotu F1,7 a clonit je možné maximálně na F22. Zaostřování je manuální a je možné z minimální vzdálenosti 50 cm. Objektiv je poměrně kompaktním společníkem, v průměru má 61 mm, na délku 54,5 mm a váží 310 gramů (platí pro verzi pro Sony, ostatní se budou lišit jen minimálně). S objektivem pak lze používat filtry o 52mm průměru. Výrobce nezapomněl na nano povrchové vrstvy, které mají za úlohu minimalizovat odlesky a světelné závoje. Objektiv je dokonce i odolný vůči prachu a vodě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře