www.digimanie.cz
>
>
>

Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z

Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z
, , aktualita
Společnost Meike přichází s další novinkou do svého výrobního programu. Je jím objektiv 35mm f/1.7, který je nyní určen i pro CSC fotoaparáty Nikon Z, i když jen pro APS-C formát. Full frame verze ho tak musí používat s ořezem.
K oblíbeným
reklama
Novinkou na trhu levných pevných objektivů je Meike 35mm f/1.7, který bude nově k dispozici i pro platformu Nikon Z. Vedle toho lze mít tento objektiv i pro MFT, Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i již v podstatě neexistující Nikon 1. Nepodporuje full frame fotoaparáty, ale maximálně jen APS-C (např. Nikon Z50). S full frame sice lze použít, pokud se smíříte s APS-C ořezem. Novinka má 35mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená přepočtených 52,5 mm na APS-C. Úhly záběru jsou pak 44° diagonálně, 36° horizontálně a 23° vertikálně. V případě Micro Four Thirds je to 70 mm a 34,4°, 28°, resp. 21,1°.
 
Meike 35mm f/1.7
 
Optika se skládá ze 6 členů v 5 skupinách. Světelnost má hodnotu F1,7, clonit lze pak až na F22. Minimální zaostřovací vzdálenost je 30 cm (zvětšení 0,113×), zaostřování je pochopitelně jen manuální. Objektiv má kompaktní konstrukci a využívá filtry se 49mm průměrem. Cena byla stanovena na pouhých $69,99 (cca 1800 Kč s DPH).


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře