Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R

Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
, , aktualita
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
K oblíbeným
reklama
Full frame CSC fotoaparáty od Canonu budou moci nově využívat makro kroužků, které má na svědomí společnost Meike z Hongkongu. Nesou označení MK-RF-AF1 a půjde o set dvou kroužků s délkou 11 a 18 mm (v průměru mají 70 mm a hmotnost 85 gramů). Ty se vkládají mezi tělo a objektiv, čímž prodlužují vzdálenost objektivu od senzoru. Výsledkem je zlepšení schopností objektivu fotit makro snímky (zvýšit jeho zvětšení), což se týká především širokoúhlejších objektivů (na teleobjektivech je přínos poměrně malý).
 
Meike MK-RF-AF1
 
Výrobce hovoří o tom, že je možné použít kroužky zvlášť, ale i současně a prodloužit tak vzdálenost o 29 mm. Jen doufejme, že tolik kontaktů, přes které bude signál putovat z objektivu do těla a zpět, zajistí dostatečně spolehlivou komunikaci. Meike tvrdí, že jde o měděné kontakty a mají zajistit přenos všech důležitých informací včetně možnosti ovládat autofokus. Cenu novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik