Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R

Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
, , aktualita
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
K oblíbeným
reklama
Full frame CSC fotoaparáty od Canonu budou moci nově využívat makro kroužků, které má na svědomí společnost Meike z Hongkongu. Nesou označení MK-RF-AF1 a půjde o set dvou kroužků s délkou 11 a 18 mm (v průměru mají 70 mm a hmotnost 85 gramů). Ty se vkládají mezi tělo a objektiv, čímž prodlužují vzdálenost objektivu od senzoru. Výsledkem je zlepšení schopností objektivu fotit makro snímky (zvýšit jeho zvětšení), což se týká především širokoúhlejších objektivů (na teleobjektivech je přínos poměrně malý).
 
Meike MK-RF-AF1
 
Výrobce hovoří o tom, že je možné použít kroužky zvlášť, ale i současně a prodloužit tak vzdálenost o 29 mm. Jen doufejme, že tolik kontaktů, přes které bude signál putovat z objektivu do těla a zpět, zajistí dostatečně spolehlivou komunikaci. Meike tvrdí, že jde o měděné kontakty a mají zajistit přenos všech důležitých informací včetně možnosti ovládat autofokus. Cenu novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala