Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R

Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
, , aktualita
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
K oblíbeným
reklama
Full frame CSC fotoaparáty od Canonu budou moci nově využívat makro kroužků, které má na svědomí společnost Meike z Hongkongu. Nesou označení MK-RF-AF1 a půjde o set dvou kroužků s délkou 11 a 18 mm (v průměru mají 70 mm a hmotnost 85 gramů). Ty se vkládají mezi tělo a objektiv, čímž prodlužují vzdálenost objektivu od senzoru. Výsledkem je zlepšení schopností objektivu fotit makro snímky (zvýšit jeho zvětšení), což se týká především širokoúhlejších objektivů (na teleobjektivech je přínos poměrně malý).
 
Meike MK-RF-AF1
 
Výrobce hovoří o tom, že je možné použít kroužky zvlášť, ale i současně a prodloužit tak vzdálenost o 29 mm. Jen doufejme, že tolik kontaktů, přes které bude signál putovat z objektivu do těla a zpět, zajistí dostatečně spolehlivou komunikaci. Meike tvrdí, že jde o měděné kontakty a mají zajistit přenos všech důležitých informací včetně možnosti ovládat autofokus. Cenu novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře