www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8

Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
, , aktualita
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
K oblíbeným
reklama
Společnost Meike rozšířila portfolio svých objektivů o novinku v podobě modelu MK 85mm f/2.8, která bude k dispozici pro více bajonetů. Ten je vhodný nejen pro focení portrétů, ale především pro makro fotografii. Objektiv je totiž schopen zaostřit od 25 cm, což znamená maximální zvětšení až 1,5:1. Počítat pochopitelně musíte ale s tím, že zde není autofokus, takže ostřit musíte ručně. Úhel záběru dosahuje hodnoty 28,2° až 15,9° podle zaostření. Novinka je nyní určena i pro full frame CSC fotoaparáty Canon (bajonet RF) a Nikon (bajonet Z), přičemž dosud byla k dispozici pro Sony E/FE, Fujifilm X, Micro Four Thirds, Canon EF a Nikon F.
 
Meike MK 85mm f/2.8
 
Světelnost novinky dosahuje hodnoty F2,8, clonu pak lze nastavit maximálně na hodnotu F22. Skládá se z 11 optických členů v 8 skupinách. Přední člen pak využívá povrchové vrstvy, které snižují vznik odlesků a světelných závojů. Objektiv má 120 mm na délku (140 mm při maximálním vysunutí), využívá 55mm filtry a váží 500 gramů. Odolný je vůči vodě i prachu. Cenu nových verzí zatím neznáme, ale pro jiné bajonety bývá obvykle k dispozici za $270.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů