www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8

Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
, , aktualita
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
K oblíbeným
reklama
Společnost Meike rozšířila portfolio svých objektivů o novinku v podobě modelu MK 85mm f/2.8, která bude k dispozici pro více bajonetů. Ten je vhodný nejen pro focení portrétů, ale především pro makro fotografii. Objektiv je totiž schopen zaostřit od 25 cm, což znamená maximální zvětšení až 1,5:1. Počítat pochopitelně musíte ale s tím, že zde není autofokus, takže ostřit musíte ručně. Úhel záběru dosahuje hodnoty 28,2° až 15,9° podle zaostření. Novinka je nyní určena i pro full frame CSC fotoaparáty Canon (bajonet RF) a Nikon (bajonet Z), přičemž dosud byla k dispozici pro Sony E/FE, Fujifilm X, Micro Four Thirds, Canon EF a Nikon F.
 
Meike MK 85mm f/2.8
 
Světelnost novinky dosahuje hodnoty F2,8, clonu pak lze nastavit maximálně na hodnotu F22. Skládá se z 11 optických členů v 8 skupinách. Přední člen pak využívá povrchové vrstvy, které snižují vznik odlesků a světelných závojů. Objektiv má 120 mm na délku (140 mm při maximálním vysunutí), využívá 55mm filtry a váží 500 gramů. Odolný je vůči vodě i prachu. Cenu nových verzí zatím neznáme, ale pro jiné bajonety bývá obvykle k dispozici za $270.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala