www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF

Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
, , aktualita
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
K oblíbeným
reklama
Od společnost Meike tu máme další novinku v podobě modelu 8mm f/3.5 Ultra Wide Angle Fisheye. Tento objektiv už je nějakou dobu k dispozici, nicméně nyní se objevuje také pro bajonety Canon RF a Nikon Z, tedy relativně nové CSC systémy. Kompatibilní je i s full frame těly, v takovém případě ale počítejte s efektem cirkulárního rybího oka (výrazné černé rohy a lehce seříznutý kruhový obraz uprostřed). Objektiv nabídne úhel záběru 200° diagonálně i horizontálně, naopak ve vertikálním směru je to 160° (ořez kruhu v horní a spodní části). Na APS-C jde o 200° diagonálně, 160° horizontálně a 104° vertikálně.
 
Meike 8mm f/3.5 Ultra Wide Angle Fisheye
 
Objektiv má 11 optických členů v 8 skupinách, jeden člen je asférický, prvky jsou ošetřeny vícevrstvou ochranou proti vzniku odlesků a závojů. Světelnost má hodnotu F3,5, maximálně lze pak 9lamelovou irisovou clonu přiclonit na F22. Novinka je schopna zaostřit od 10 cm. Má 77 mm v průměru a 84 mm na délku, váží 540 gramů. Cena byla stanovena na $165 (necelých 4000 Kč po přepočtu). Objektiv je možné sehnat i pro Sony E, Canon EF a Micro Four Thirds.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář