www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvedlo svůj první objektiv s AF, MK 85mm f/1.8

Meike uvedlo svůj první objektiv s AF, MK 85mm f/1.8
, , aktualita
Čínský výrobce příslušenství pro fotoaparáty, společnost Meike, představila svůj první objektiv s automatickým zaostřováním. Půjde o full frame 85mm objektiv se světelností F1,8 pro zrcadlovky Canon.
K oblíbeným
reklama
Alternativních výrobců objektivů je mnoho a mezi nimi je i čínské (resp. hongkongské) Meike. Tato společnost začala s výrobou svého prvního objektivu s autofokusem, modelu MK 85mm f/1.8. Ten je určen pro full frame zrcadlovky Canon. Při reálné ohniskové vzdálenosti dosahuje diagonálního úhlu záběru 28,5°, horizontálně je to pak 24° a vertikálně 16°. V optické konstrukci je 9 členů uspořádaných do 6 skupin.
 
Meike MK 85mm f/1.8
 
Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu F1,8 a clonit lze až na F22. Zaostřovat je možné od vzdálenosti 85 centimetrů. Meike sice uvádí, že to stačí na dosažení 1:1,8 zvětšení, ale to by byl už z půlky makro objektiv, což určitě není. Podle zveřejněných údajů ohniskové vzdálenosti a minimální zaostřovací vzdálenosti by to mělo být spíše 1:8 (tj. 0,13×). Navíc to není jediná chyba v technických specifikacích, tak je berte s rezervou (vyložené pitomosti jsem v článku předem opravil na správné hodnoty).
 
Rozměry objektivu jsou 75 mm na délku a 79,5 mm v průměru. Využívat pak lze filtry o průměru 67 mm. V balení najdete mimo jiné i sluneční clonu a pouzdro. Objevit by se údajně měly i verze pro Nikon a Sony FE. Zatím není známo datum zahájení prodeje ani cena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů