Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?

Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
, , aktualita
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
K oblíbeným
reklama
Kickstarter je občas plný velmi zajímavých projektů, ale nezřídka se objeví i věci, u kterých si člověk říká, zda jsou opravdu potřeba. Jedním z takových diskutabilnějších projektů je Memistore. Podle výrobce má jít o velmi praktický držák paměťových karet, který se namontuje do závitu pro stativ a pojme rovnou dvojici SD karet (dole je druhý závit, takže nepřijde o možnost připojit fotoaparát na stativ). Už by se tak nemělo stát, že byste karty ztráceli po kapsách nebo někde zapomněli.
 
Memistore
 
Držák má být odolný vůči postříkání vodou a vyvíjí se i verze do patice pro blesk. Nicméně je fakt, že když už si berete fotoaparát s sebou, většinou k němu budete mít i brašnu s dalším příslušenstvím a karty patrně vezmete sebou.
 
Memistore na fotoaparátu
 
Autoři chtějí vybrat téměř 49 tisíc dolarů na dokončení vývoje verze do patice pro blesk a rozjezd výroby. Ti první dostanou Memistore s adaptérem do hot-shoe s 50% slevou za $20. První kusy by měli dorazit k zákazníkům v červnu 2018. Doposud vybrali jen $763, nicméně mají ještě dalších 58 dní. Myslíte, že se jim to podaří vybrat? Jak to vidíte vy, dává vám takový držák na karty smysl nebo to považujete za zbytečnost?
 
Memistore s kartami
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala