Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?

Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
, , aktualita
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
reklama
Kickstarter je občas plný velmi zajímavých projektů, ale nezřídka se objeví i věci, u kterých si člověk říká, zda jsou opravdu potřeba. Jedním z takových diskutabilnějších projektů je Memistore. Podle výrobce má jít o velmi praktický držák paměťových karet, který se namontuje do závitu pro stativ a pojme rovnou dvojici SD karet (dole je druhý závit, takže nepřijde o možnost připojit fotoaparát na stativ). Už by se tak nemělo stát, že byste karty ztráceli po kapsách nebo někde zapomněli.
 
Memistore
 
Držák má být odolný vůči postříkání vodou a vyvíjí se i verze do patice pro blesk. Nicméně je fakt, že když už si berete fotoaparát s sebou, většinou k němu budete mít i brašnu s dalším příslušenstvím a karty patrně vezmete sebou.
 
Memistore na fotoaparátu
 
Autoři chtějí vybrat téměř 49 tisíc dolarů na dokončení vývoje verze do patice pro blesk a rozjezd výroby. Ti první dostanou Memistore s adaptérem do hot-shoe s 50% slevou za $20. První kusy by měli dorazit k zákazníkům v červnu 2018. Doposud vybrali jen $763, nicméně mají ještě dalších 58 dní. Myslíte, že se jim to podaří vybrat? Jak to vidíte vy, dává vám takový držák na karty smysl nebo to považujete za zbytečnost?
 
Memistore s kartami
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů