Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G

Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
, , aktualita
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Metabones přinesla na trh už několik zajímavých optických redukcí. Její posledním počinem je Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x (MB_EPNFG-FG-BM1). Jak už napovídá název, umožňuje montáž full frame objektivů ze zrcadlovek Nikonu na středoformát od Fujifilmu. Redukce je ale optická, takže full frame obraz poskytovaný objektivem roztahuje na plochu středoformátového senzoru. Efektivně tak prodlužuje ohniskovou vzdálenost soustavy objektivu a redukce na 1,26násobek původní hodnoty, přičemž snižuje světelnost. Výsledkem ale je, že si tak objektiv ve výsledku zachová stejnou přepočtenou ohniskovou vzdálenost i hloubku ostrosti jako na full frame těle.
 
Metabones Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x
 
Dle Metabones se tak 24-70mm F2.8 objektiv při použití s expanderem stane reálně 30-88mm F3.5 objektivem, což díky crop faktoru středoformátu bude po přepočtu zpět původních 24-70mm. Redukce se skládá z 5 optických členů ve 3 skupinách, máme zde jeden člen z lanthanového skla a jeden člen je z taveného křemene. V konstrukci redukce bylo využito hliníkového těla s prvky z mosazi a chromu. Dodávat se bude i s odnímatelným závitem pro stativ. Nepůjde však o úplně levnou hračku, redukce totiž vyjde na 519 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now
The Impossible Project dosahuje svého cíle a vrací značku Polaroid zpět na trh. Před třemi lety vznikl Polaroid Originals a nyní už je vše jen pod značkou Polaroid. A máme tu spolu s tím i nový fotoaparát Polaroid Now.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica
Společnost Huawei dnes představila nové fotomobily řady P40. Ty přichází s novým 1/1,28" čipem a rozlišením 50 MPx. Nejlepší model P40 Pro+ dostává dokonce pětici fotoaparátů na zadní straně.
26.3.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Sony se dělí, divize fotoaparátů, telefonů i TV míří do Sony Electronics Corp. Sony se dělí, divize fotoaparátů, telefonů i TV míří do Sony Electronics Corp.
Jak už se naznačovalo v polovině roku 2019, nyní skutečně dochází k rozdělení společnosti Sony. Do firmy Sony Electronics Corporation se nyní oddělí celý segment Electronics Products & Solutions (EP&S).
26.3.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář