Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G

Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
, , aktualita
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Metabones přinesla na trh už několik zajímavých optických redukcí. Její posledním počinem je Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x (MB_EPNFG-FG-BM1). Jak už napovídá název, umožňuje montáž full frame objektivů ze zrcadlovek Nikonu na středoformát od Fujifilmu. Redukce je ale optická, takže full frame obraz poskytovaný objektivem roztahuje na plochu středoformátového senzoru. Efektivně tak prodlužuje ohniskovou vzdálenost soustavy objektivu a redukce na 1,26násobek původní hodnoty, přičemž snižuje světelnost. Výsledkem ale je, že si tak objektiv ve výsledku zachová stejnou přepočtenou ohniskovou vzdálenost i hloubku ostrosti jako na full frame těle.
 
Metabones Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x
 
Dle Metabones se tak 24-70mm F2.8 objektiv při použití s expanderem stane reálně 30-88mm F3.5 objektivem, což díky crop faktoru středoformátu bude po přepočtu zpět původních 24-70mm. Redukce se skládá z 5 optických členů ve 3 skupinách, máme zde jeden člen z lanthanového skla a jeden člen je z taveného křemene. V konstrukci redukce bylo využito hliníkového těla s prvky z mosazi a chromu. Dodávat se bude i s odnímatelným závitem pro stativ. Nepůjde však o úplně levnou hračku, redukce totiž vyjde na 519 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala