www.digimanie.cz
>
>

Metabones přichází s vylepšeným adaptérem Speed Booster Ultra

Metabones přichází s vylepšeným adaptérem Speed Booster Ultra
, , aktualita
Společnost Metabones uvádí na trh vylepšenou verzi svého adaptéru Speed Booster Ultra. Ten je určen pro nejrůznější CSC fotoaparáty a umožňuje použít full frame objektivy téměř bez crop faktoru, čímž také vylepšuje jejich světelnost.
K oblíbeným
reklama
Velmi zajímavý adaptér Metabones Spped Booster se dočkal inovované verze Speed Booster Ultra. Tento adaptér slouží k nasazení full frame objektivů na CSC fotoaparáty Sony NEX nebo Fujifilm X. K tomu se ale navíc jedná o širokoúhlý konvertor. Snižuje ohniskovou vzdálenost na 0,71×, čímž snižuje crop faktor z 1,5 na zhruba 1,07. Ve výsledku se tak objektiv na APS-C těle tváří téměř jako by byl na full frame (z 50mm F1,2 objektivu udělá 35,5mm F0,9 objektiv, tedy po přepočtu 53mm).


Metabones Speed Booster Ultra


To se týká nejen úhlu záběru, ale také hloubky ostrosti a perličkou navíc je i znatelné zlepšení světelnosti o 1 EV (jedná se totiž o opak telekonvertoru, který jak víme, světelnost zhoršuje). Redukce se skládá z 5 optických členů ve 4 skupinách, jeden člen je z tantalového skla. Novinka slibuje ostřejší rohy, menší zkreslení i vinětaci. Na zmíněné fotoaparáty s bajonetem Sony E nebo Fujifilm X půjdou dle zakoupené verze adaptéru namontovat objektivy Canon EF (EF-S není podporováno), Nikon F/G, Canon FD, Minolta MD, Olympus OM, Alpa, Rollei QBM, Contarex, Contax Yashica, Leica R a Sony A.

Verze pro Canon EF bude stát $649, Alpa a Contarex budou za $499, Nikon a Sony A za $479, zbytek pak za $449. Verze pro Canon měří 27×76×72 mm a váží 193 gramů.

Zdroj: www.metabones.com
reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala40 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala32 komentářů