www.digimanie.cz
>
>

Metabones přichází s vylepšeným adaptérem Speed Booster Ultra

Metabones přichází s vylepšeným adaptérem Speed Booster Ultra
, , aktualita
Společnost Metabones uvádí na trh vylepšenou verzi svého adaptéru Speed Booster Ultra. Ten je určen pro nejrůznější CSC fotoaparáty a umožňuje použít full frame objektivy téměř bez crop faktoru, čímž také vylepšuje jejich světelnost.
reklama
Velmi zajímavý adaptér Metabones Spped Booster se dočkal inovované verze Speed Booster Ultra. Tento adaptér slouží k nasazení full frame objektivů na CSC fotoaparáty Sony NEX nebo Fujifilm X. K tomu se ale navíc jedná o širokoúhlý konvertor. Snižuje ohniskovou vzdálenost na 0,71×, čímž snižuje crop faktor z 1,5 na zhruba 1,07. Ve výsledku se tak objektiv na APS-C těle tváří téměř jako by byl na full frame (z 50mm F1,2 objektivu udělá 35,5mm F0,9 objektiv, tedy po přepočtu 53mm).


Metabones Speed Booster Ultra


To se týká nejen úhlu záběru, ale také hloubky ostrosti a perličkou navíc je i znatelné zlepšení světelnosti o 1 EV (jedná se totiž o opak telekonvertoru, který jak víme, světelnost zhoršuje). Redukce se skládá z 5 optických členů ve 4 skupinách, jeden člen je z tantalového skla. Novinka slibuje ostřejší rohy, menší zkreslení i vinětaci. Na zmíněné fotoaparáty s bajonetem Sony E nebo Fujifilm X půjdou dle zakoupené verze adaptéru namontovat objektivy Canon EF (EF-S není podporováno), Nikon F/G, Canon FD, Minolta MD, Olympus OM, Alpa, Rollei QBM, Contarex, Contax Yashica, Leica R a Sony A.

Verze pro Canon EF bude stát $649, Alpa a Contarex budou za $499, Nikon a Sony A za $479, zbytek pak za $449. Verze pro Canon měří 27×76×72 mm a váží 193 gramů.

Zdroj: www.metabones.com
Nejnovější články
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů