www.digimanie.cz
>
>

Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX

Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
, , aktualita
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
K oblíbeným
reklama
Společnost Metabones popularizovala velmi zajímavý koncept optického příslušenství, tzv. speedboostery. Jde v podstatě o opak k telekonvertoru. Zatímco ten prodlužuje ohniskovou vzdálenost soustavy a zhoršuje tím světelnost, speedbooster naopak ohniskovou vzdálenost zkracuje a světelnost zlepšuje. Proto se obvykle používal na malých senzorech, kde dával možnost dosahovat kvality obrazu a hloubky ostrosti typickou pro větší snímače. Nový SpeedBooster Ultra 0.71× ale toto posouvá ještě dál a tímto "menším" senzorem je zde středoformátový Fujifilm GFX. Dokáže totiž adaptovat objektivy z ještě většího středoformátu Hasselblad V.
 
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71×
 
Ohniskovou vzdálenost tak díky optice se šesti členy zkrátí na 0,71násobek původní hodnoty a světelnost zlepší o zhruba 1 EV. Hasselblad 110mm F2 se tak efektivně stane 78mm F1.4 objektivem na výše zmíněném Fujifilmu (v přepočtu na kinofilm by to bylo ještě o trochu jinak). Poněvadž středoformátové objektivy i těla jsou dost těžká, adaptér má i závit pro stativ. K dispozici bude za cenu $899, nicméně k dispozici bude i jako adaptér bez optiky (tedy pouze adaptace bajonetu bez změny ohniskové vzdálenosti i světelnosti) za $399.
 
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71×
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala