www.digimanie.cz
>
>

Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX

Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
, , aktualita
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
K oblíbeným
reklama
Společnost Metabones popularizovala velmi zajímavý koncept optického příslušenství, tzv. speedboostery. Jde v podstatě o opak k telekonvertoru. Zatímco ten prodlužuje ohniskovou vzdálenost soustavy a zhoršuje tím světelnost, speedbooster naopak ohniskovou vzdálenost zkracuje a světelnost zlepšuje. Proto se obvykle používal na malých senzorech, kde dával možnost dosahovat kvality obrazu a hloubky ostrosti typickou pro větší snímače. Nový SpeedBooster Ultra 0.71× ale toto posouvá ještě dál a tímto "menším" senzorem je zde středoformátový Fujifilm GFX. Dokáže totiž adaptovat objektivy z ještě většího středoformátu Hasselblad V.
 
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71×
 
Ohniskovou vzdálenost tak díky optice se šesti členy zkrátí na 0,71násobek původní hodnoty a světelnost zlepší o zhruba 1 EV. Hasselblad 110mm F2 se tak efektivně stane 78mm F1.4 objektivem na výše zmíněném Fujifilmu (v přepočtu na kinofilm by to bylo ještě o trochu jinak). Poněvadž středoformátové objektivy i těla jsou dost těžká, adaptér má i závit pro stativ. K dispozici bude za cenu $899, nicméně k dispozici bude i jako adaptér bez optiky (tedy pouze adaptace bajonetu bez změny ohniskové vzdálenosti i světelnosti) za $399.
 
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71×
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala