www.digimanie.cz
>
>

Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX

Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
, , aktualita
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
K oblíbeným
reklama
Společnost Metabones popularizovala velmi zajímavý koncept optického příslušenství, tzv. speedboostery. Jde v podstatě o opak k telekonvertoru. Zatímco ten prodlužuje ohniskovou vzdálenost soustavy a zhoršuje tím světelnost, speedbooster naopak ohniskovou vzdálenost zkracuje a světelnost zlepšuje. Proto se obvykle používal na malých senzorech, kde dával možnost dosahovat kvality obrazu a hloubky ostrosti typickou pro větší snímače. Nový SpeedBooster Ultra 0.71× ale toto posouvá ještě dál a tímto "menším" senzorem je zde středoformátový Fujifilm GFX. Dokáže totiž adaptovat objektivy z ještě většího středoformátu Hasselblad V.
 
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71×
 
Ohniskovou vzdálenost tak díky optice se šesti členy zkrátí na 0,71násobek původní hodnoty a světelnost zlepší o zhruba 1 EV. Hasselblad 110mm F2 se tak efektivně stane 78mm F1.4 objektivem na výše zmíněném Fujifilmu (v přepočtu na kinofilm by to bylo ještě o trochu jinak). Poněvadž středoformátové objektivy i těla jsou dost těžká, adaptér má i závit pro stativ. K dispozici bude za cenu $899, nicméně k dispozici bude i jako adaptér bez optiky (tedy pouze adaptace bajonetu bez změny ohniskové vzdálenosti i světelnosti) za $399.
 
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71×
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala