www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy

Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
, , aktualita
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
K oblíbeným
reklama
Ne vždy se na Kickstarteru zadaří a mnoho projektů to nezvládne i přesto, že je o produkty velký zájem. To byl i případ společnosti net SE, která chtěla oživit staré legendární objektivy. Spustila mnoho kampaní na objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena, které nabízela za opravdu nemalé peníze. Přesto se našla spousta lidí, kteří byli ochotni tolik peněz zaplatit. Společnost vybrala několik milionů EUR, přesto všechno ale zbankrotovala.
 
Meyer Optik Görlitz objektiv
 
Někteří hovoří i o tom, že se firma snažila dotovat staré kampaně spouštěním nových. Všemu pak nasadila korunu vážná dopravní nehoda CEO společnosti Stefana Immese, který už nebyl schopen dále vést společnost (sotva přežil). Firma měla problémy už před jeho nehodou, nicméně poté zamířila ještě strměji dolů. Nyní tedy definitivně zbankrotovala a světlo světa už další slíbené objektivy nespatří. Ti, kteří si objektivy zaplatili, tak neuvidí ani svůj objektiv a nejspíš sni peníze. A že nejde o málo peněz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala