www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy

Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
, , aktualita
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
reklama
Ne vždy se na Kickstarteru zadaří a mnoho projektů to nezvládne i přesto, že je o produkty velký zájem. To byl i případ společnosti net SE, která chtěla oživit staré legendární objektivy. Spustila mnoho kampaní na objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena, které nabízela za opravdu nemalé peníze. Přesto se našla spousta lidí, kteří byli ochotni tolik peněz zaplatit. Společnost vybrala několik milionů EUR, přesto všechno ale zbankrotovala.
 
Meyer Optik Görlitz objektiv
 
Někteří hovoří i o tom, že se firma snažila dotovat staré kampaně spouštěním nových. Všemu pak nasadila korunu vážná dopravní nehoda CEO společnosti Stefana Immese, který už nebyl schopen dále vést společnost (sotva přežil). Firma měla problémy už před jeho nehodou, nicméně poté zamířila ještě strměji dolů. Nyní tedy definitivně zbankrotovala a světlo světa už další slíbené objektivy nespatří. Ti, kteří si objektivy zaplatili, tak neuvidí ani svůj objektiv a nejspíš sni peníze. A že nejde o málo peněz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů