www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer Optik Görlitz uvádí Lydith 30mm f/3.5 II

Meyer Optik Görlitz uvádí Lydith 30mm f/3.5 II
, , aktualita
Společnost Meyer Optik Görlitz měla poněkud náročnější období. Její nový majitel, OPC Optics, se rozhodl, že oživí jen některé objektivy. Jedním z nich je Lydith 30mm f/3.5 II, který se v nové verzi dostane na trh.
K oblíbeným
reklama
Před třemi lety se společnost Meyer Optik Görlitz rozhodla oživit objektiv Lidyth 30mm f/3.5. Nakonec to moc dobře nedopadlo a své místo našla pod další firmou OPC Optics. Ta se rozhodla, že v rámci efektivního fungování oživí jen některé objektivy a výše zmíněný patří mezi ně. Nyní se tak představuje Lydith 30mm f/3.5 II, který má mít zachován typický charakter objektivu přes mírné změny optiky, přináší však především úplně jiný venkovní design. Ten vypadá poměrně moderně a rozhodně ne tak netradičně jako u původně ohlášené varianty. Máme zde stále optickou konstrukci z 5 členů v 5 skupinách s ohniskovou vzdáleností 30 mm.
 
Meyer Optik Görlitz Lidyth 30mm f/3.5 II
 
Zachována zůstala i světelnost F3,5 a s pomocí 12lamelové irisové clony lze dosáhnout maximální hodnoty F22. Zaostřovat lze pouze manuálně, a to od vzdálenosti 15 cm. Novinka podporuje filtry s 52mm průměrem. Pokud jde o montáž na tělo fotoaparátu, tak bude k dispozici pro bajonety Canon EF, Fujifilm X, Leica L, Leica M, M42, MFT, Nikon F, Pentax K a Sony E/FE. Objektiv je již v předprodeji za cenu 876,34 EUR (cca 23.000 Kč). Dodávky by měly začít 7. září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář