www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer Optik Görlitz uvedl Primoplan 75mm F1.9 II

Meyer Optik Görlitz uvedl Primoplan 75mm F1.9 II
, , aktualita
Společnost Meyer Optik Görlitz přichází s druhou generací pevného objektivu Primoplan 75mm F1.9 II. Ta byla optimalizována pro moderní digitální fotoaparáty, přestože opticky má základ v téměř 85 let starém návrhu.
K oblíbeným
reklama
Meyer Optik Görlitz opět rozšiřuje nabídku svých objektivů o další nový model. Jde o Primoplan 75mm F1.9 II, který opticky vychází z návrhu Paula Schäftera vzniklého v roce 1936. Nová verze ale přesto přináší přepracovanou konstrukci původního tripletu, která má zachovat charakter, ale současně také lépe odpovídat požadavkům na moderní objektiv pro fotoaparáty s digitálním senzorem.
 
Meyer Optik Görlitz Primoplan 75mm F1.9 II
 
Má 75mm ohniskovou vzdálenost a velmi dobrou světelnost F1,9. Irisová clona má 14 lamel, maximální hodnota je pak F16. Z dalších informací už víme jen to, že může manuálně zaostřit od 75 cm a využívá 52mm filtry. K dispozici bude pro spoustu bajonetů, jmenovitě Canon EF, Fujifiln X, Leica M, M42, MFT, Nikon F, Pentax K a Sony E/FE. Cena byla stanovena na 973,82 EUR včetně DPH (25.500 Kč).


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala