www.digimanie.cz
>
>

Mezinárodní vesmírná stranice ISS nyní nahrává 4K videa

Mezinárodní vesmírná stranice ISS nyní nahrává 4K videa
, , aktualita
Mezinárodní vesmírná stanice ISS dostala novou kameru od společnosti UrtheCast. Ta je schopna natáčet videosekvence v rozlišení 4K a může snímat Zemi s metrovým rozlišením, tedy jeden pixel na snímku je jeden metr ve skutečnosti.
reklama
Společnost UrtheCast vynesla v roce 2013 na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS novou kameru, která bude schopná zaznamenávat videosekvence ve 4K rozlišení (3840×2160 pixelů). Tato videa budou prezentována na YouTube účtu ReelNASA. Tam už je i první video z doby, kdy byl k ISS připojen SpaceX Dragon.Kamera UrtheCast 4K ale bude běžně zamířena k Zemi s teleobjektivem, který zajistí metrové rozlišení. To znamená, že jeden pixel ve videu je jeden metr ve skutečnosti. Díky tomu můžete vidět např. jezdící auta. Většina videosekvencí bude zdarma, nicméně společnost UrtheCast má v plánu také tato videa prodávat za cenu $4 až $30 za každý nasnímaný čtvereční kilometr. Protože 4K video má obrovský datový tok, tvá několik hodin než se zpracuje a pošle na zem.Zdroj: nbcnews.com, extremetech.com

Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře