Microdia uvedla první 512GB microSDXC kartu Xtra Elite

Microdia uvedla první 512GB microSDXC kartu Xtra Elite
, , aktualita
Nepříliš známá společnost Microdia je průkopníkem a představila první microSDXC kartu s neuvěřitelnou kapacitou 512 GB. Je vybavena rychlým rozhraním UHS-II, díky kterému obsahuje druhou řadu pinů na zadní straně.
K oblíbeným
reklama
O společnosti Microdia jste možná ještě neslyšeli, nicméně nyní o sobě dala vědět první 512GB microSDXC kartou. Dosud byl u nás běžně známým držitelem SanDisk se svou 200GB microSDXC kartou, nicméně Microdia měla už i 256GB verzi. Prvenství si tak pojistila dvakrát. Karta splňuje rychlostní standard UHS-II U3, což si vyžádalo druhou řadu pinů na zadní straně paměťové karty (standard SD 4.0).


Microdia Xttra Elite 512GB microSDXC


Díky tomu by teoreticky měla dosahovat rychlosti až 300 MB/s, kterou se výrobce chlubí na přední straně karty. U nás se tato karta s největší pravděpodobností prodávat nebude, je ale zajímavé sledovat, jak postupuje vývoj. V prodeji by se měla objevit v červenci a hovoří se o ceně okolo 1000 amerických dolarů.

Zdroj: cnet.com, pcworld.com
reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: listopad 2019 Doporučené fotoaparáty: listopad 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala60 komentářů
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů