Microdia uvedla první 512GB microSDXC kartu Xtra Elite

Microdia uvedla první 512GB microSDXC kartu Xtra Elite
, , aktualita
Nepříliš známá společnost Microdia je průkopníkem a představila první microSDXC kartu s neuvěřitelnou kapacitou 512 GB. Je vybavena rychlým rozhraním UHS-II, díky kterému obsahuje druhou řadu pinů na zadní straně.
K oblíbeným
reklama
O společnosti Microdia jste možná ještě neslyšeli, nicméně nyní o sobě dala vědět první 512GB microSDXC kartou. Dosud byl u nás běžně známým držitelem SanDisk se svou 200GB microSDXC kartou, nicméně Microdia měla už i 256GB verzi. Prvenství si tak pojistila dvakrát. Karta splňuje rychlostní standard UHS-II U3, což si vyžádalo druhou řadu pinů na zadní straně paměťové karty (standard SD 4.0).


Microdia Xttra Elite 512GB microSDXC


Díky tomu by teoreticky měla dosahovat rychlosti až 300 MB/s, kterou se výrobce chlubí na přední straně karty. U nás se tato karta s největší pravděpodobností prodávat nebude, je ale zajímavé sledovat, jak postupuje vývoj. V prodeji by se měla objevit v červenci a hovoří se o ceně okolo 1000 amerických dolarů.

Zdroj: cnet.com, pcworld.com
Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala19 komentářů