www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft OneDrive přidává funkce pro fotografy

Microsoft OneDrive přidává funkce pro fotografy
, , aktualita
Microsoft vylepšuje svou cloudovou službu OneDrive, která nyní vylepšuje některé své vlastnosti pro ukládání fotografií. Přidává např. import snímků z externích zařízení nebo možnost automatického třídění fotografií.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft rozšířila možnosti své cloudové služby OneDrive. Ta je nyní lepším nástrojem i pro fotografy, kteří mají nově možnost uploadovat snímky nejen z mobilních zařízení s operačním systémem Apple iOS, Android nebo aplikacemi pro Windows Phone, ale také přímo z fotoaparátů, USB klíčenek nebo externích disků (do složky Camera Imports). Nějakou dobu už funguje také možnost ukládat přílohy z Outlooku rovnou do OneDrive.


Microsoft OneDrive logo


Snímky lze řadit do alb s většími náhledovými obrázky, s operačním systémem Apple iOS to lze dělat i na mobilních zařízeních. Windows a Android se dočkají později. Obrázkům mohou být přidány tagy ručně, Microsoft s Bingem nicméně zapracoval i na automatickém rozpoznávání obsahu obrázků. Zkoušel jsem to a skutečně to funguje, byť většinou najde jen tak 1-3 tagy. Počet rozpoznávaných tagů by se měl ale časem rozšiřovat. Můžete tak vyhledávat snímky podle těchto tagů a nově je zde i možnost vyhledávat v Office a PDF souborech zadaný text (tedy nejen název souboru, ale i text v něm).

OneDrive může nově také posílat rekapitulaci "víkendu" na mail. Vybere několik uploadovaných snímků a v pondělí ráno vám pošle e-mailovou připomínku toho, co jste zažili a co můžete snadno sdílet s vašimi přáteli. Další novinkou je to, že pokud si aktivujete automatické zálohování snímků z fotoaparátu, navýší se kapacita z 15GB na 30 GB (zdarma), není jisté, zda to bude nyní platit i pro ČR. Pochopitelně si i nadále lze zaplatit větší úložiště, bezkonkurenční nabídkou je pak celý Office 365 s 1TB OneDrive za 169 Kč měsíčně.

Zdroj: www.theverge.com, blog.onedrive.com
reklama
Nejnovější články
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9 Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9
Panasonic přichází s novými firmwary pro svá pokročilá CSC jak systému Micro Four Thirds, tak i full frame řady S. Přidána tak byla u některých modelů podpora CFexpress karet, jinde zase přibyla detekce zvířat.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala