www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft OneDrive přidává funkce pro fotografy

Microsoft OneDrive přidává funkce pro fotografy
, , aktualita
Microsoft vylepšuje svou cloudovou službu OneDrive, která nyní vylepšuje některé své vlastnosti pro ukládání fotografií. Přidává např. import snímků z externích zařízení nebo možnost automatického třídění fotografií.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft rozšířila možnosti své cloudové služby OneDrive. Ta je nyní lepším nástrojem i pro fotografy, kteří mají nově možnost uploadovat snímky nejen z mobilních zařízení s operačním systémem Apple iOS, Android nebo aplikacemi pro Windows Phone, ale také přímo z fotoaparátů, USB klíčenek nebo externích disků (do složky Camera Imports). Nějakou dobu už funguje také možnost ukládat přílohy z Outlooku rovnou do OneDrive.


Microsoft OneDrive logo


Snímky lze řadit do alb s většími náhledovými obrázky, s operačním systémem Apple iOS to lze dělat i na mobilních zařízeních. Windows a Android se dočkají později. Obrázkům mohou být přidány tagy ručně, Microsoft s Bingem nicméně zapracoval i na automatickém rozpoznávání obsahu obrázků. Zkoušel jsem to a skutečně to funguje, byť většinou najde jen tak 1-3 tagy. Počet rozpoznávaných tagů by se měl ale časem rozšiřovat. Můžete tak vyhledávat snímky podle těchto tagů a nově je zde i možnost vyhledávat v Office a PDF souborech zadaný text (tedy nejen název souboru, ale i text v něm).

OneDrive může nově také posílat rekapitulaci "víkendu" na mail. Vybere několik uploadovaných snímků a v pondělí ráno vám pošle e-mailovou připomínku toho, co jste zažili a co můžete snadno sdílet s vašimi přáteli. Další novinkou je to, že pokud si aktivujete automatické zálohování snímků z fotoaparátu, navýší se kapacita z 15GB na 30 GB (zdarma), není jisté, zda to bude nyní platit i pro ČR. Pochopitelně si i nadále lze zaplatit větší úložiště, bezkonkurenční nabídkou je pak celý Office 365 s 1TB OneDrive za 169 Kč měsíčně.

Zdroj: www.theverge.com, blog.onedrive.com
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře