Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Microsoft OneDrive přidává funkce pro fotografy

3.2.2015, Milan Šurkala, aktualita
Microsoft vylepšuje svou cloudovou službu OneDrive, která nyní vylepšuje některé své vlastnosti pro ukládání fotografií. Přidává např. import snímků z externích zařízení nebo možnost automatického třídění fotografií.
Společnost Microsoft rozšířila možnosti své cloudové služby OneDrive. Ta je nyní lepším nástrojem i pro fotografy, kteří mají nově možnost uploadovat snímky nejen z mobilních zařízení s operačním systémem Apple iOS, Android nebo aplikacemi pro Windows Phone, ale také přímo z fotoaparátů, USB klíčenek nebo externích disků (do složky Camera Imports). Nějakou dobu už funguje také možnost ukládat přílohy z Outlooku rovnou do OneDrive.


Microsoft OneDrive logo


Snímky lze řadit do alb s většími náhledovými obrázky, s operačním systémem Apple iOS to lze dělat i na mobilních zařízeních. Windows a Android se dočkají později. Obrázkům mohou být přidány tagy ručně, Microsoft s Bingem nicméně zapracoval i na automatickém rozpoznávání obsahu obrázků. Zkoušel jsem to a skutečně to funguje, byť většinou najde jen tak 1-3 tagy. Počet rozpoznávaných tagů by se měl ale časem rozšiřovat. Můžete tak vyhledávat snímky podle těchto tagů a nově je zde i možnost vyhledávat v Office a PDF souborech zadaný text (tedy nejen název souboru, ale i text v něm).

OneDrive může nově také posílat rekapitulaci "víkendu" na mail. Vybere několik uploadovaných snímků a v pondělí ráno vám pošle e-mailovou připomínku toho, co jste zažili a co můžete snadno sdílet s vašimi přáteli. Další novinkou je to, že pokud si aktivujete automatické zálohování snímků z fotoaparátu, navýší se kapacita z 15GB na 30 GB (zdarma), není jisté, zda to bude nyní platit i pro ČR. Pochopitelně si i nadále lze zaplatit větší úložiště, bezkonkurenční nabídkou je pak celý Office 365 s 1TB OneDrive za 169 Kč měsíčně.

Zdroj: www.theverge.com, blog.onedrive.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.