www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft OneDrive přidává funkce pro fotografy

Microsoft OneDrive přidává funkce pro fotografy
, , aktualita
Microsoft vylepšuje svou cloudovou službu OneDrive, která nyní vylepšuje některé své vlastnosti pro ukládání fotografií. Přidává např. import snímků z externích zařízení nebo možnost automatického třídění fotografií.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft rozšířila možnosti své cloudové služby OneDrive. Ta je nyní lepším nástrojem i pro fotografy, kteří mají nově možnost uploadovat snímky nejen z mobilních zařízení s operačním systémem Apple iOS, Android nebo aplikacemi pro Windows Phone, ale také přímo z fotoaparátů, USB klíčenek nebo externích disků (do složky Camera Imports). Nějakou dobu už funguje také možnost ukládat přílohy z Outlooku rovnou do OneDrive.


Microsoft OneDrive logo


Snímky lze řadit do alb s většími náhledovými obrázky, s operačním systémem Apple iOS to lze dělat i na mobilních zařízeních. Windows a Android se dočkají později. Obrázkům mohou být přidány tagy ručně, Microsoft s Bingem nicméně zapracoval i na automatickém rozpoznávání obsahu obrázků. Zkoušel jsem to a skutečně to funguje, byť většinou najde jen tak 1-3 tagy. Počet rozpoznávaných tagů by se měl ale časem rozšiřovat. Můžete tak vyhledávat snímky podle těchto tagů a nově je zde i možnost vyhledávat v Office a PDF souborech zadaný text (tedy nejen název souboru, ale i text v něm).

OneDrive může nově také posílat rekapitulaci "víkendu" na mail. Vybere několik uploadovaných snímků a v pondělí ráno vám pošle e-mailovou připomínku toho, co jste zažili a co můžete snadno sdílet s vašimi přáteli. Další novinkou je to, že pokud si aktivujete automatické zálohování snímků z fotoaparátu, navýší se kapacita z 15GB na 30 GB (zdarma), není jisté, zda to bude nyní platit i pro ČR. Pochopitelně si i nadále lze zaplatit větší úložiště, bezkonkurenční nabídkou je pak celý Office 365 s 1TB OneDrive za 169 Kč měsíčně.

Zdroj: www.theverge.com, blog.onedrive.com
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala