www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft Raw Image Extension: náhledy RAWů pro Windows 10

Microsoft Raw Image Extension: náhledy RAWů pro Windows 10
, , aktualita
Operační systém Windows 10 dosud neuměl zobrazovat náhledy RAW fotografií, což mnohým fotografům mohlo chybět. S JPEG snímky to totiž umí. Nově ale díky Raw Image Extension budete moci zobrazi náhledy i u RAW formátu.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows už mnoho let umí zobrazovat náhledy běžných obrázků, jako jsou JPEGy a jiné formáty. Dosud to ale nativně neuměl pro RAW fotografie (nicméně fungovat mohl např. DNG formát). To se nyní mění, neboť společnost uvolnila rozšíření nazvané Raw Image Extension, které dovolí zobrazovat i náhledy RAW snímků fotoaparátů od nejrůznějších společností. K tomu využívá open source projektu libraw, takže i podle toho víme, které fotoaparáty jsou podporovány. Seznam najdete na stránkách librawu. Je hodně dlouhý, nicméně tvůrci říkají, že některé formáty zatím ještě neumí a jde např. o .CR3 moderních fotoaparátů od Canonu nebo formát .GPR.
 
Microsoft Raw Image Extension
 
Aby však rozšíření fungovalo a náhledy se ukazovaly ve vestavěné aplikaci zobrazující obrázky nebo v Průzkumníku, je potřeba mít nejnovější verzi operačního systému Windows 10 May 2019 Update (verze 1903). Se staršími verzemi by rozšíření nemělo fungovat. Raw Image Extension je možné si stáhnout na stránkách Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře