www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft Raw Image Extension: náhledy RAWů pro Windows 10

Microsoft Raw Image Extension: náhledy RAWů pro Windows 10
, , aktualita
Operační systém Windows 10 dosud neuměl zobrazovat náhledy RAW fotografií, což mnohým fotografům mohlo chybět. S JPEG snímky to totiž umí. Nově ale díky Raw Image Extension budete moci zobrazi náhledy i u RAW formátu.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows už mnoho let umí zobrazovat náhledy běžných obrázků, jako jsou JPEGy a jiné formáty. Dosud to ale nativně neuměl pro RAW fotografie (nicméně fungovat mohl např. DNG formát). To se nyní mění, neboť společnost uvolnila rozšíření nazvané Raw Image Extension, které dovolí zobrazovat i náhledy RAW snímků fotoaparátů od nejrůznějších společností. K tomu využívá open source projektu libraw, takže i podle toho víme, které fotoaparáty jsou podporovány. Seznam najdete na stránkách librawu. Je hodně dlouhý, nicméně tvůrci říkají, že některé formáty zatím ještě neumí a jde např. o .CR3 moderních fotoaparátů od Canonu nebo formát .GPR.
 
Microsoft Raw Image Extension
 
Aby však rozšíření fungovalo a náhledy se ukazovaly ve vestavěné aplikaci zobrazující obrázky nebo v Průzkumníku, je potřeba mít nejnovější verzi operačního systému Windows 10 May 2019 Update (verze 1903). Se staršími verzemi by rozšíření nemělo fungovat. Raw Image Extension je možné si stáhnout na stránkách Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů