www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft Raw Image Extension: náhledy RAWů pro Windows 10

Microsoft Raw Image Extension: náhledy RAWů pro Windows 10
, , aktualita
Operační systém Windows 10 dosud neuměl zobrazovat náhledy RAW fotografií, což mnohým fotografům mohlo chybět. S JPEG snímky to totiž umí. Nově ale díky Raw Image Extension budete moci zobrazi náhledy i u RAW formátu.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows už mnoho let umí zobrazovat náhledy běžných obrázků, jako jsou JPEGy a jiné formáty. Dosud to ale nativně neuměl pro RAW fotografie (nicméně fungovat mohl např. DNG formát). To se nyní mění, neboť společnost uvolnila rozšíření nazvané Raw Image Extension, které dovolí zobrazovat i náhledy RAW snímků fotoaparátů od nejrůznějších společností. K tomu využívá open source projektu libraw, takže i podle toho víme, které fotoaparáty jsou podporovány. Seznam najdete na stránkách librawu. Je hodně dlouhý, nicméně tvůrci říkají, že některé formáty zatím ještě neumí a jde např. o .CR3 moderních fotoaparátů od Canonu nebo formát .GPR.
 
Microsoft Raw Image Extension
 
Aby však rozšíření fungovalo a náhledy se ukazovaly ve vestavěné aplikaci zobrazující obrázky nebo v Průzkumníku, je potřeba mít nejnovější verzi operačního systému Windows 10 May 2019 Update (verze 1903). Se staršími verzemi by rozšíření nemělo fungovat. Raw Image Extension je možné si stáhnout na stránkách Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře