www.digimanie.cz
>
>
>

Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z

Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
, , aktualita
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
K oblíbeným
reklama
Čínská společnost Zhong Yi Optics přichází s dalšími verzemi svého objektivu Mitakon Speedmaster 85mm F1.2. Ty už byly k dispozici pro několik bajonetů (Sony E/FE, Fujifilm G, Canon EF, Nikon F, Pentax K, Sony A), nyní se nabídka rozšiřuje o verze pro full frame CSC Canon RF a Nikon Z. Nabízí 85mm ohniskovou vzdálenost a vynikající světelnost F1,2. Irisová clona s 11 lamelami má chod bez aretace pro plynulou změnu a podporuje maximální hodnotu F16.
 
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2
 
Objektiv se skládá z 9 optických členů v 6 skupinách, jsou zde 2 ED členy a 4 elementy z HR skla. Zaostřování je manuální a je možné zaostřovat od 1,0 metru. To stačí na dosažení 0,09× zvětšení. Objektiv má 83 mm v průměru, na délku podle bajonetu 94 až 120 mm. U hmotností jde o hodnoty 920 až 1100 gramů. Objektiv pak podporuje 77mm filtry. Cena by se měla pohybovat okolo 21 tisíc Kč s DPH jako pro jiné bajonety. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře