www.digimanie.cz
>
>
>

Mitakon znovu uvedl Speedmaster 135mm F1.4, nyní pro 7 bajonetů

Mitakon znovu uvedl Speedmaster 135mm F1.4, nyní pro 7 bajonetů
, , aktualita
Koncem roku 2015 se představil supersvětelný objektiv Mitakon Speedmaster 135mm F1.4 pro tři bajonety v limitované edici 100 kusů. Nyní se objevuje znovu a výrobce přidal další 4 bajonety, pro které si jej lze pořídit.
reklama
V říjnu roku 2015 byl představen objektiv Mitakon Speedmaster 135mm F1.4, který měl být vyroben jen ve velmi omezeném počtu 100 kusů pro bajonety Canon EF, Nikon F a Sony FE. Výrobce je ale nyní znovu vrací do výroby a bude k dispozici také pro Pentax K, Sony A, Leica T a údajně i Fujifilm G. Cena zůstává na hodnotě 330 tisíc japonských jenů, což odpovídá zhruba 65 tisícům Kč bez DPH.
 
Mitakon Speedmaster 135mm F1.4

Objektiv má tedy reálnou ohniskovou vzdálenost 135 milimetrů a vynikající světelnost F1,4. Clonu s 11 lamelami můžete nastavit maximálně na hodnotu F16 a nemá aretované pozice, což dovoluje plynulou změnu clony např. při filmování. V optické konstrukci je 11 optických členů v 5 skupinách, přičemž jsou zde i 3 ED členy. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 1,6 metru a ostření je pouze ruční.
 
Mitakon Speedmaster 135mm F1.4 zepředu

Dlouhá ohnisková vzdálenost a výborná světelnost se bohužel podepisují na obrovských rozměrech objektivu. Na délku tak má 160 milimetrů, v průměru 111 milimetrů a váží neuvěřitelných 3000 gramů. Podporovány jsou pak 105mm filtry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
Včera, návod, Milan Šurkala48 komentářů
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů