Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Mobilní aplikace Photon dočasně bez předplatného za jednorázovou licenci

, , aktualita
Mobilní aplikace Photon dočasně bez předplatného za jednorázovou licenci
Tvůrci mobilní aplikace Camera+ přišli s novou jednoduchou aplikací Photon Camera, která má přinést pokročilá nastavení v co nejjednodušší podobě. Určena je pro telefony Apple iPhone a nabídne i focení do RAWu.
Mobilní aplikace Photon dočasně bez předplatného za jednorázovou licenci
Společnost LiteNiteSoft stála v minulostí za aplikací Camera+, která i na původním iPhonu SE dovolovala fotit do RAWu, nastavit citlivost ISO 0,01 a časy do 30 sekund. Nyní uvádí novou aplikaci Photon Camera, kdy se snaží dát fotografovi nástroje k řádnému ovládání fotoaparátu v telefonu, potřebná manuální nastavení, ale současně ho nezahlcovat nadbytečnými režimy, filtry a podobnými věcmi.
 
Photon Camera
 
Může tak ovládat expozici, citlivost ISO, vyvážení bílé a zaostřovat i manuálně včetně focus peakingu. Podporuje záznam do JPEGu, HEIFu, RAWu i ProRAWu podle toho, který model iPhonu máte. RAW nabídne u všech modelů od iPhone 6S výše, nicméně zároveň vývojáři píšou, že aplikace vyžaduje iOS 16, který na iPhone 6S už nenainstalujete, a tak bych počítal s iPhone 8, SE 2. generace a novějšími. Uživatel si může nechat zobrazit i histogram a kompoziční nástroje.
 
Horší je to s cenovou politikou. Aplikace vyjde na 3,99 USD měsíčně, což je velmi vysoká cena. Při ročním předplatném je to 19,99 USD, ale ani to není málo. Po omezenou dobu bude k dispozici i jednorázová doživotní licence za 39,99 USD, nicméně i to je na mobilní aplikaci poměrně dost (Camera+ byla za 4,99 USD). Aplikace je dostupná pouze pro iOS, tedy telefony iPhone a novější tablety iPad.