reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Modulární Insta360 One RS dostává větší baterii i možnost 48MPx modulu

24.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
Modulární Insta360 One RS dostává větší baterii i možnost 48MPx modulu
Po dvou letech se objevuje nová verze modulární akční kamery Insta360 One RS. Ta přináší větší akumulátor, rychlejší procesor a také možnost nového modulu. Ten obsahuje 48MPx senzor a umí natáčet až 6K video.
Před dvěma lety byla představena akční kamerka Insta360 One R. Nyní přichází její vylepšená varianta Insta360 One RS. Ta se stále skládá ze tří částí, základny s akumulátorem, modulu s procesorem a ovládacími prvky a pak modulem se snímačem a objektivem. Novinka je kompatibilní s původním systémem, takže One R může využít nový objektiv nebo nový akumulátor a naopak, třeba One RS může využít optický modul z původního One R nebo původní baterku. Právě akumulátor je totiž jediným místem, kde může vzniknout nekompatibilita. Kapacita se zvýšila z 1190 mAh na 1445 mAh, ale zvětšily se rozměry, takže nemusí být kompatibilní s některými pouzdry.
 
Insta360 One RS
 
Výpočetní část One RS (Core) má nový mikrofon pro lepší zvuk, o 50 % rychlejší WiFi, podporuje také nový 2,7× digitální zoom. Core také přichází s vylepšenými režimy stabilizací. K dispozici je FlowState Stabilization, pro vyrovnání horizontu ale potřebuje nadále mobilní aplikaci.
 
Insta360 One RS
 
Další novinkou je fotografický modul 4K Boost Lens. Stejně jako původní 4K Wide-Angle nabídne cca 16mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost, světelnost se ale zlepšila z F2,8 na F2,4. Také tu místo 12MPx čipu najdeme 1/2" 48MPx senzor známý z mnoha telefonů. Ten zvládne dokonce 6K video v extrémně širokoúhlém poměru stran 2,35:1, nicméně v takovém případě chybí stabilizace. 4K pak v režimu Active HDR můžete očekávat při 60 fps. One RS Core v setu se 4K Boost Lens a 360 Lens vyjde na 549,99 USD.
 
Insta360 One RS
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama