Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Modulární Insta360 One RS dostává větší baterii i možnost 48MPx modulu

, , aktualita
Modulární Insta360 One RS dostává větší baterii i možnost 48MPx modulu
Po dvou letech se objevuje nová verze modulární akční kamery Insta360 One RS. Ta přináší větší akumulátor, rychlejší procesor a také možnost nového modulu. Ten obsahuje 48MPx senzor a umí natáčet až 6K video.
Modulární Insta360 One RS dostává větší baterii i možnost 48MPx modulu
Před dvěma lety byla představena akční kamerka Insta360 One R. Nyní přichází její vylepšená varianta Insta360 One RS. Ta se stále skládá ze tří částí, základny s akumulátorem, modulu s procesorem a ovládacími prvky a pak modulem se snímačem a objektivem. Novinka je kompatibilní s původním systémem, takže One R může využít nový objektiv nebo nový akumulátor a naopak, třeba One RS může využít optický modul z původního One R nebo původní baterku. Právě akumulátor je totiž jediným místem, kde může vzniknout nekompatibilita. Kapacita se zvýšila z 1190 mAh na 1445 mAh, ale zvětšily se rozměry, takže nemusí být kompatibilní s některými pouzdry.
 
Insta360 One RS
 
Výpočetní část One RS (Core) má nový mikrofon pro lepší zvuk, o 50 % rychlejší WiFi, podporuje také nový 2,7× digitální zoom. Core také přichází s vylepšenými režimy stabilizací. K dispozici je FlowState Stabilization, pro vyrovnání horizontu ale potřebuje nadále mobilní aplikaci.
 
Insta360 One RS
 
Další novinkou je fotografický modul 4K Boost Lens. Stejně jako původní 4K Wide-Angle nabídne cca 16mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost, světelnost se ale zlepšila z F2,8 na F2,4. Také tu místo 12MPx čipu najdeme 1/2" 48MPx senzor známý z mnoha telefonů. Ten zvládne dokonce 6K video v extrémně širokoúhlém poměru stran 2,35:1, nicméně v takovém případě chybí stabilizace. 4K pak v režimu Active HDR můžete očekávat při 60 fps. One RS Core v setu se 4K Boost Lens a 360 Lens vyjde na 549,99 USD.
 
Insta360 One RS