www.digimanie.cz
>
>
>

MS Optics přichází s objektivem Sonnetar 73mm F1.5 FMC

MS Optics přichází s objektivem Sonnetar 73mm F1.5 FMC
, , aktualita
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku MS Optics, ve které vyvíjí a ručně vyrábí objektivy. Jedním z jeho posledních počinů je světelný objektiv Sonnetar 73mm F1.5 pro bajonet Leica M, jehož vývoj právě dokončuje.
K oblíbeným
reklama
Objektivy nevyrábí jen velké firmy, poslední dobou se na tento trh vrhlo mnoho různých firem zejména z Číny. Nicméně i Japonsko má své zástupce. Jedním z malosériových výrobců je MS Optics, za níž stojí pan Miyazaki. Jeho objektivy jsou v kruhu těch, kteří jeho objektivy znají, hodně uznávané. Přitom je vyvíjí a vyrábí ručně ve sklepě svého domku. Posledním jeho výtvorem je aktuálně dokončovaný Sonnetar 73mm F1.5 FMC.
 
MS Optics Sonnetar 73mm F1.5 FMC
 
Tento objektiv má tedy reálnou ohniskovou vzdálenost 73 mm a jeho skutečná fyzická světelnost činí F1,57. I přesto udiví, že udává průměr jen pouhých 50 milimetrů, obzvlášť když závit na filtry má mít 49 mm. Na délku je to pak 56,4 mm a váží jen 197 gramů. Optická konstrukce je jednoduchá, skládá se z 5 optických členů ve 4 skupinách. Výrobce aplikoval antireflexní vrstvy na všechny povrchy, takže slibuje přenos 97,5 % světla. Zaostřování je manuální, možné je od jednoho metru do nekonečna. Cena jednoho objektivu byla stanovena na 140 tisíc japonských jenů (v přepočtu 28 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala15 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře