www.digimanie.cz
>
>
>

MS Optics přichází s objektivem Sonnetar 73mm F1.5 FMC

MS Optics přichází s objektivem Sonnetar 73mm F1.5 FMC
, , aktualita
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku MS Optics, ve které vyvíjí a ručně vyrábí objektivy. Jedním z jeho posledních počinů je světelný objektiv Sonnetar 73mm F1.5 pro bajonet Leica M, jehož vývoj právě dokončuje.
reklama
Objektivy nevyrábí jen velké firmy, poslední dobou se na tento trh vrhlo mnoho různých firem zejména z Číny. Nicméně i Japonsko má své zástupce. Jedním z malosériových výrobců je MS Optics, za níž stojí pan Miyazaki. Jeho objektivy jsou v kruhu těch, kteří jeho objektivy znají, hodně uznávané. Přitom je vyvíjí a vyrábí ručně ve sklepě svého domku. Posledním jeho výtvorem je aktuálně dokončovaný Sonnetar 73mm F1.5 FMC.
 
MS Optics Sonnetar 73mm F1.5 FMC
 
Tento objektiv má tedy reálnou ohniskovou vzdálenost 73 mm a jeho skutečná fyzická světelnost činí F1,57. I přesto udiví, že udává průměr jen pouhých 50 milimetrů, obzvlášť když závit na filtry má mít 49 mm. Na délku je to pak 56,4 mm a váží jen 197 gramů. Optická konstrukce je jednoduchá, skládá se z 5 optických členů ve 4 skupinách. Výrobce aplikoval antireflexní vrstvy na všechny povrchy, takže slibuje přenos 97,5 % světla. Zaostřování je manuální, možné je od jednoho metru do nekonečna. Cena jednoho objektivu byla stanovena na 140 tisíc japonských jenů (v přepočtu 28 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Leica přichází s kompaktem D-Lux 7 se 4/3" senzorem Leica přichází s kompaktem D-Lux 7 se 4/3" senzorem
Do nabídky kompaktů značky Leica byl nově zařazen model D-Lux 7. Ten disponuje 4/3" snímačem s efektivním rozlišením 17 megapixelů. Má také velmi světelný objektiv 24-75mm F1,7-2,8 a umí natáčet UHD 4K video.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon slaví 110 milionů objektivů, tempo se zpomaluje Nikon slaví 110 milionů objektivů, tempo se zpomaluje
Společnosti Nikon se podařilo překonat další milník a počet vyrobených objektivů s označením Nikkor už překonává hranici 110 milionů kusů. Faktem ale je, že se nárůst počtu proti předchozím rokům znatelně zpomaluje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Průšvih Instagramu, funkce stažení dat mohla odkrýt vaše heslo Průšvih Instagramu, funkce stažení dat mohla odkrýt vaše heslo
V souvislosti s GDPR zavedla sociální síť Instagram možnost stáhnout si všechna data ze sítě. Paradoxně to byla právě tato funkce, která ve výsledku mohla osobní data uživatelů extrémně ohrozit, občas totiž vyzrazovala hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon vylepšuje Z7, dostává firmware 1.02 Nikon vylepšuje Z7, dostává firmware 1.02
Nikon aktualizuje svůj full frame CSC fotoaparát Z7. Dostává firmware verze 1.02, která opravuje několik nepříjemných chyb. Zapracovalo se na blikání displeje, zobrazování RAW snímků v HDR a dalších.
18.11.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tamron spustil cashback na objektivy, vrací až 1500 Kč Tamron spustil cashback na objektivy, vrací až 1500 Kč
Společnost Tamron je další z těch, které se připojily k oblíbeným akcím typu cashback, kdy za nákup vybraného produktu můžete dostat zpět část vynaložených peněz. Tamron bude vracet nanejvýš 1500 Kč za objektiv.
17.11.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů