www.digimanie.cz
>
>
>

MS Optics přichází s objektivem Sonnetar 73mm F1.5 FMC

MS Optics přichází s objektivem Sonnetar 73mm F1.5 FMC
, , aktualita
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku MS Optics, ve které vyvíjí a ručně vyrábí objektivy. Jedním z jeho posledních počinů je světelný objektiv Sonnetar 73mm F1.5 pro bajonet Leica M, jehož vývoj právě dokončuje.
K oblíbeným
reklama
Objektivy nevyrábí jen velké firmy, poslední dobou se na tento trh vrhlo mnoho různých firem zejména z Číny. Nicméně i Japonsko má své zástupce. Jedním z malosériových výrobců je MS Optics, za níž stojí pan Miyazaki. Jeho objektivy jsou v kruhu těch, kteří jeho objektivy znají, hodně uznávané. Přitom je vyvíjí a vyrábí ručně ve sklepě svého domku. Posledním jeho výtvorem je aktuálně dokončovaný Sonnetar 73mm F1.5 FMC.
 
MS Optics Sonnetar 73mm F1.5 FMC
 
Tento objektiv má tedy reálnou ohniskovou vzdálenost 73 mm a jeho skutečná fyzická světelnost činí F1,57. I přesto udiví, že udává průměr jen pouhých 50 milimetrů, obzvlášť když závit na filtry má mít 49 mm. Na délku je to pak 56,4 mm a váží jen 197 gramů. Optická konstrukce je jednoduchá, skládá se z 5 optických členů ve 4 skupinách. Výrobce aplikoval antireflexní vrstvy na všechny povrchy, takže slibuje přenos 97,5 % světla. Zaostřování je manuální, možné je od jednoho metru do nekonečna. Cena jednoho objektivu byla stanovena na 140 tisíc japonských jenů (v přepočtu 28 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů