www.digimanie.cz
>
>

Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center

Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
, , aktualita
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
K oblíbeným
reklama
Někdy se najdou opravdu nečekané věci. Při prodeji jedné z nemovitosti bylo nalezeno několik CD ve špatném stavu, které se dostaly k archiváři Jasonu Scottovi. I přes stáří 18 let se ale s profesionální pomocí podařilo data z disků získat a na světlo světa se tak dostalo 2389 fotografií dokumentující září a říjen 2001 po tragickém útoku na World Trade Center v New Yorku. Na snímcích jsou zobrazeny zejména úklidové práce, proto to vypadá, že fotografem je jeden z mnoha dělníků, kteří pomáhali s návratem k normálu.
 
World Trade Center
 
ilustrační foto, autor: Jeffmock [CC BY-SA 3.0]
 
Samotný fotograf je totiž neznámý a ví se jen to, že byly snímky pořízeny s digitálním fotoaparátem Canon PowerShot G1. Tyto snímky byly nyní uploadovány do veřejné galerie na Flickru, kde si je můžete prohlédnout.Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400 Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400
Společnost Lomography uvádí na trh svůj nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400. Přestože je barevný, jeho hlavním charakterem má být relativně černobílé podání s nízkou saturací barev.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Včera, návod, Milan Šurkala
Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů
L-Mount Alliance to s novým bajonetem myslí docela vážně a Sigma tak zveřejňuje roadmapu, která dává lépe tušit, čeho se v dohledné době dočkáme. Celkem na nás v příštích měsících čeká 14 objektivů.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala