www.digimanie.cz
>
>

Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center

Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
, , aktualita
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
K oblíbeným
reklama
Někdy se najdou opravdu nečekané věci. Při prodeji jedné z nemovitosti bylo nalezeno několik CD ve špatném stavu, které se dostaly k archiváři Jasonu Scottovi. I přes stáří 18 let se ale s profesionální pomocí podařilo data z disků získat a na světlo světa se tak dostalo 2389 fotografií dokumentující září a říjen 2001 po tragickém útoku na World Trade Center v New Yorku. Na snímcích jsou zobrazeny zejména úklidové práce, proto to vypadá, že fotografem je jeden z mnoha dělníků, kteří pomáhali s návratem k normálu.
 
World Trade Center
 
ilustrační foto, autor: Jeffmock [CC BY-SA 3.0]
 
Samotný fotograf je totiž neznámý a ví se jen to, že byly snímky pořízeny s digitálním fotoaparátem Canon PowerShot G1. Tyto snímky byly nyní uploadovány do veřejné galerie na Flickru, kde si je můžete prohlédnout.Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře