www.digimanie.cz
>
>

Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let

Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
, , aktualita
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
K oblíbeným
reklama
Několik fotografií z minulosti se stalo opravdu velmi slavnými a jednou z nich je "V-J Day in Times Square", jejímž autorem je Alfred Eisenstaedt. Na slavné fotografii je námořník George Mendonsa a sestřička Greta Friedman, kterou v zápalu radosti nad vyhlášením konce 2. světové války (konkrétně války USA s Japonskem) 14. srpna 1945 popadl a políbil. Pracovala toho dne v zubním oddělení, a když se množily zvěsti o konci války, vydala se na Times Square, kde byl i již zmíněný fotograf a procházející Mendonsa.
 
 
Fotografie se pak objevila v magazínu Life v roce 1945. Identita obou byla dlouho neznámá a na popularitě se pak snažilo přiživit spoustu lidí, než byla později prokázána identita skutečné dvojice. Oba dva se dožili velmi vysokého věta. Greta zemřela v roce 2016 ve věku 92 let, George Mendonsa se dožil dokonce 95 let a zemřel tuto neděli, pouhé dva dny před svými 96. narozeninami na Rhode Island. My si tak nyní můžeme znovu připomenout tuto slavnou fotografii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala