www.digimanie.cz
>
>

Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let

Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
, , aktualita
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
reklama
Několik fotografií z minulosti se stalo opravdu velmi slavnými a jednou z nich je "V-J Day in Times Square", jejímž autorem je Alfred Eisenstaedt. Na slavné fotografii je námořník George Mendonsa a sestřička Greta Friedman, kterou v zápalu radosti nad vyhlášením konce 2. světové války (konkrétně války USA s Japonskem) 14. srpna 1945 popadl a políbil. Pracovala toho dne v zubním oddělení, a když se množily zvěsti o konci války, vydala se na Times Square, kde byl i již zmíněný fotograf a procházející Mendonsa.
 
 
Fotografie se pak objevila v magazínu Life v roce 1945. Identita obou byla dlouho neznámá a na popularitě se pak snažilo přiživit spoustu lidí, než byla později prokázána identita skutečné dvojice. Oba dva se dožili velmi vysokého věta. Greta zemřela v roce 2016 ve věku 92 let, George Mendonsa se dožil dokonce 95 let a zemřel tuto neděli, pouhé dva dny před svými 96. narozeninami na Rhode Island. My si tak nyní můžeme znovu připomenout tuto slavnou fotografii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů