www.digimanie.cz
>
>

Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let

Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
, , aktualita
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
K oblíbeným
reklama
Několik fotografií z minulosti se stalo opravdu velmi slavnými a jednou z nich je "V-J Day in Times Square", jejímž autorem je Alfred Eisenstaedt. Na slavné fotografii je námořník George Mendonsa a sestřička Greta Friedman, kterou v zápalu radosti nad vyhlášením konce 2. světové války (konkrétně války USA s Japonskem) 14. srpna 1945 popadl a políbil. Pracovala toho dne v zubním oddělení, a když se množily zvěsti o konci války, vydala se na Times Square, kde byl i již zmíněný fotograf a procházející Mendonsa.
 
 
Fotografie se pak objevila v magazínu Life v roce 1945. Identita obou byla dlouho neznámá a na popularitě se pak snažilo přiživit spoustu lidí, než byla později prokázána identita skutečné dvojice. Oba dva se dožili velmi vysokého věta. Greta zemřela v roce 2016 ve věku 92 let, George Mendonsa se dožil dokonce 95 let a zemřel tuto neděli, pouhé dva dny před svými 96. narozeninami na Rhode Island. My si tak nyní můžeme znovu připomenout tuto slavnou fotografii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala