www.digimanie.cz
>
>

NASA vyfotila denní rotaci Pluta i jeho měsíce Charonu

NASA vyfotila denní rotaci Pluta i jeho měsíce Charonu
, , aktualita
Sonda New Horizons a její fotoaparáty přinesly další zajímavé snímky trpasličí planety Pluto a jejího měsíce Charonu. NASA zveřejnila fotografie denní rotace těchto vesmírných těles, tedy pohledy ze všech úhlů otočení.reklama
Snímky NASA z vesmírné sondy New Horizons jsme vám už v minulých týdnech několikrát představili a nyní byly uveřejněny další. Poslední dvojice fotografií jsou kompozice trpasličí planety Pluto a jejího měsíce Charonu, které zobrazují průběh dne obou vesmírných těles. Na obou tělesech trvá jeden den (rotace tělesa) 6,4 pozemského dne. Snímky byly pořízeny fotoaparáty LORRI a Ralph/MVIC. Začalo se 5. července ze vzdálenosti 8 milionů kilometrů a skončilo se 13. července ze vzdálenosti pouhých 650 tisíc kilometrů.


Den na trpasličí planetě Pluto

Den na trpasličí planetě Pluto, zdroj: nasa.gov


I z toho důvodu jsou některé části fotografií mnohem detailnější než jiné (ty byly pořízeny z větších vzdáleností a mají nižší rozlišení). V případě Charonu se snímalo od 7. do 13. července. Fotografie si ve větším rozlišení můžete prohlédnout na stránkách NASA.


Den na měsíci Charon

Den na měsíci Charon, zdroj: nasa.gov


Zdroj: nasa.gov
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala