www.digimanie.cz
>
>

NASA vyfotila denní rotaci Pluta i jeho měsíce Charonu

NASA vyfotila denní rotaci Pluta i jeho měsíce Charonu
, , aktualita
Sonda New Horizons a její fotoaparáty přinesly další zajímavé snímky trpasličí planety Pluto a jejího měsíce Charonu. NASA zveřejnila fotografie denní rotace těchto vesmírných těles, tedy pohledy ze všech úhlů otočení.
reklama
Snímky NASA z vesmírné sondy New Horizons jsme vám už v minulých týdnech několikrát představili a nyní byly uveřejněny další. Poslední dvojice fotografií jsou kompozice trpasličí planety Pluto a jejího měsíce Charonu, které zobrazují průběh dne obou vesmírných těles. Na obou tělesech trvá jeden den (rotace tělesa) 6,4 pozemského dne. Snímky byly pořízeny fotoaparáty LORRI a Ralph/MVIC. Začalo se 5. července ze vzdálenosti 8 milionů kilometrů a skončilo se 13. července ze vzdálenosti pouhých 650 tisíc kilometrů.


Den na trpasličí planetě Pluto

Den na trpasličí planetě Pluto, zdroj: nasa.gov


I z toho důvodu jsou některé části fotografií mnohem detailnější než jiné (ty byly pořízeny z větších vzdáleností a mají nižší rozlišení). V případě Charonu se snímalo od 7. do 13. července. Fotografie si ve větším rozlišení můžete prohlédnout na stránkách NASA.


Den na měsíci Charon

Den na měsíci Charon, zdroj: nasa.gov


Zdroj: nasa.gov
Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala