www.digimanie.cz
>
>

NASA vyfotila denní rotaci Pluta i jeho měsíce Charonu

NASA vyfotila denní rotaci Pluta i jeho měsíce Charonu
, , aktualita
Sonda New Horizons a její fotoaparáty přinesly další zajímavé snímky trpasličí planety Pluto a jejího měsíce Charonu. NASA zveřejnila fotografie denní rotace těchto vesmírných těles, tedy pohledy ze všech úhlů otočení.
reklama
Snímky NASA z vesmírné sondy New Horizons jsme vám už v minulých týdnech několikrát představili a nyní byly uveřejněny další. Poslední dvojice fotografií jsou kompozice trpasličí planety Pluto a jejího měsíce Charonu, které zobrazují průběh dne obou vesmírných těles. Na obou tělesech trvá jeden den (rotace tělesa) 6,4 pozemského dne. Snímky byly pořízeny fotoaparáty LORRI a Ralph/MVIC. Začalo se 5. července ze vzdálenosti 8 milionů kilometrů a skončilo se 13. července ze vzdálenosti pouhých 650 tisíc kilometrů.


Den na trpasličí planetě Pluto

Den na trpasličí planetě Pluto, zdroj: nasa.gov


I z toho důvodu jsou některé části fotografií mnohem detailnější než jiné (ty byly pořízeny z větších vzdáleností a mají nižší rozlišení). V případě Charonu se snímalo od 7. do 13. července. Fotografie si ve větším rozlišení můžete prohlédnout na stránkách NASA.


Den na měsíci Charon

Den na měsíci Charon, zdroj: nasa.gov


Zdroj: nasa.gov
Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala