www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nástupce Nikonu D750 by měl nést jméno D780

Nástupce Nikonu D750 by měl nést jméno D780
, , aktualita
O nástupci Nikonu D750 se mluví už nějakou tu dobu a nyní to vypadá, že je jeho představení už na spadnutí. Mělo by se tak stát na CES 2020 počátkem ledna a podle uniklých informací by novinka měla nést jméno D780.
K oblíbeným
reklama
Internetem kolují neoficiální informace o příchodu nástupce zrcadlovky Nikon D750. Nyní už je i známo, jak by se měl nejspíš jmenovat. Pokud se tyto zvěsti vyplní, mělo by jít o Nikon D780 a k představení by mohlo dojí už za pár dní na CES 2020 v Las Vegas. Hovoří se o tom, že by D780 měla mít 24MPx CMOS BSI full frame snímač, 105 zaostřovacích bodů, nižší šum než D850, otočný dotykový displej, dva sloty pro UHS-II karty, podporu Wi-Fi i Bluetooth, má také umět natáčet 4K video při 30p a Full HD při 120p.
 
Nikon D750
 
Vedle toho by se zde ale měly objevit i dva nové objektivy. Tím prvním má být světelný telezoom Nikkor Z 70-200mm f/2.8 S pro nový bajonet Z-Mount. Tím druhým v pořadí by mohl být objektiv pro zrcadlovky (tedy F-Mount), zde ale není jasné, o co přesně by mohlo jít. Příští dny však ukážou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře