www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nástupce Nikonu D750 by měl nést jméno D780

Nástupce Nikonu D750 by měl nést jméno D780
, , aktualita
O nástupci Nikonu D750 se mluví už nějakou tu dobu a nyní to vypadá, že je jeho představení už na spadnutí. Mělo by se tak stát na CES 2020 počátkem ledna a podle uniklých informací by novinka měla nést jméno D780.
K oblíbeným
reklama
Internetem kolují neoficiální informace o příchodu nástupce zrcadlovky Nikon D750. Nyní už je i známo, jak by se měl nejspíš jmenovat. Pokud se tyto zvěsti vyplní, mělo by jít o Nikon D780 a k představení by mohlo dojí už za pár dní na CES 2020 v Las Vegas. Hovoří se o tom, že by D780 měla mít 24MPx CMOS BSI full frame snímač, 105 zaostřovacích bodů, nižší šum než D850, otočný dotykový displej, dva sloty pro UHS-II karty, podporu Wi-Fi i Bluetooth, má také umět natáčet 4K video při 30p a Full HD při 120p.
 
Nikon D750
 
Vedle toho by se zde ale měly objevit i dva nové objektivy. Tím prvním má být světelný telezoom Nikkor Z 70-200mm f/2.8 S pro nový bajonet Z-Mount. Tím druhým v pořadí by mohl být objektiv pro zrcadlovky (tedy F-Mount), zde ale není jasné, o co přesně by mohlo jít. Příští dny však ukážou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád
Máme tu nejnovější výsledky dodávek fotoaparátů zveřejňované asociací CIPA. Došlo sice k výraznému oživení po začátku koronavirové pandemie, ale meziročně jde i nadále o velmi výrazný pokles.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář