Nástupce úspěšného Lumixu FZ5 je tady!

Nástupce úspěšného Lumixu FZ5 je tady!
, , aktualita
Společnost Panasonic se rozhodla vyslat na žhavý trh digitálních fotopřístrojů nástupce velmi povedené EVFky FZ5, kterého označil jako Lumix DMC-FZ7. Opět jde o ultrazoom (12x optický zoom), ovšem snímač už obsahuje šest milionů obrazových buněk, má větší LCD displej a citlivost snímače můžete nastavit až na 1600 ISO. Potěší také Menu v češtině a rychlejší ovládání pomocí joysticku.
K oblíbeným
reklama
Lumix DMC-FZ7 je vybaven objektivem LEICA DC VARIO-ELMARIT, který nabízí při světelnosti od F2,8 do F3,3 dvanáctinásobný optický zoom při rozsahu ohniskových vzdáleností od 36 do 432 mm (ekvivalent klasického kinofilmu). Pomocí funkce Extra Optical Zoom je možné zvýšit rozsah optického zoomu až na 16,5násobné přiblížení za použití středové části CCD snímače, ovšem pouze v třímegapixelovém rozlišení. Při kombinaci funkce extra optického a čtyřnásobného digitálního zoomu se celkový rozsah zvýší na 66-násobné přiblížení.

Kvalitu optické soustavy můžete navíc rozšířit ještě dokoupením telepředsádky, která prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivu 1,7krát na 734 mm (ekvivalent kinofilmu), anebo širokoúhlé předsádky, jež naopak rozšiřuje nejširší úhel záběru 0,7 krát na 25,2 mm (opět ekvivalent kinofilmu). Při fotografování si můžete vybrat hned z několika režimů automatického ostření podle situace a umístění fotografovaného subjektu: 9bodové, 3bodové nebo bodové. Režimy bodového a tříbodového ostření lze nastavit také v režimu superrychlého ostření.

Po prohlídce optiky nemůžeme přehlédnout kvality CCD snímače: ten má úhlopříčku 1/2,5" a obsahuje přibližně šest milionů efektivně využitelných buněk, takže danou scénu můžete nasnímat hned v 10 (!) různých rozlišeních, přičemž maximální je 2816 x 2112 bodů. Snímky se ukládají v JPEGu a TIFFu na karty Secure Digital nebo MMC. Kromě statických snímků můžete s modelem natáčet i ozvučené videosekvence, a to v rozlišení 640 x 480 bodů rychlostí 30 snímků za sekundu a dokonce i v širokoúhlém formátu 16:9 (848 x 480 bodů).Co se týká ovládání, tak úplnou novinkou je joystick na zadní straně přístroje, který umožňuje snadné manuální ostření, nastavení expozice a procházení rychlého Menu. Také u LCD displeje došlo k vylepšení – je již 2,5 palcový a měl by poskytovat jasnější obraz i hůře osvětlených scén (má ovšem nízké rozlišení 114 tisíc pixelů). Další inovaci představuje nový akumulátor o kapacitě 710 mAh, se kterým by podle prohlášení výrobce mělo být možné pořídit až 340 snímků na jedno nabití (CIPA standard).Jak je již u "lumíků" zvykem, tak i tato novinka je vybavena optickým stabilizátorem MEGA O.I.S., který vám umožní i v náročných světelných podmínkách pořizovat ostré snímky. Navíc model FZ7 disponuje zvláštním režimem pro nastavení citlivosti až na hodnotu ISO 1600 (jež není ovšem dostupná v maximálním rozlišení), který umožňuje použití kratších expozičních časů v situacích, které vyžadují zachycení rychle se pohybujících subjektů v horších světelných podmínkách.Skutečným mozkem modelu FZ7, starajícím se o obrazovou kvalitu a rychlost odezvy přístroje, je obrazový procesor LSI Venus Engine II. Model umí sekvenční snímání rychlostí až tří snímků za sekundu bez omezení počtu, tedy až do zaplnění paměťové karty. Řada uživatelů ocení kompletní lokalizaci přístroje do češtiny. Z hlediska funkčního vybavení nabízí novinka pochopitelně manuální nastavení jednotlivých parametrů expozice, manuální kalibraci teploty bílé, ale také 14 přednastavených scén pro méně zkušené uživatele, kteří se ale nechtějí spoléhat pouze na automatiku přístroje nebo na korekci expozice.
reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
27.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů