www.digimanie.cz
>
>

Nejfotografovanějšímu stromu Nového Zélandu v jezeře Wanaka někdo uřezal větve

Nejfotografovanějšímu stromu Nového Zélandu v jezeře Wanaka někdo uřezal větve
, , aktualita
Nádherné přírodní scenérie někdy trpí pod nápory příliš horlivých fotografů a turistů. Své si zažívá i populární novozélandský strom vyrůstající z hladiny jezera Wanaka, který nedávno poničili vandalové.
K oblíbeným
reklama
Už před pár lety se objevily zprávy o fotografech a turistech, kteří kvůli honbě za dokonalou fotografií postupně likvidují ikonický strom v jezeře Wanaka na Novém Zélandu. Pokroucený strom, který vyrůstá přímo z jezera na pozadí malebných hor totiž představuje populární scénu a někteří lidé nezůstanou u fotografování z dálky. Někteří jedinci totiž na strom šplhají a nedbají na to, že ho můžou poničit. Nedávno ale na strom zaútočili vandalové, kteří pilou uřezali několik z jeho větví. 

Poničení nejfotografovanějšího stromu na Novém Zélandu vyvolalo mnoho pobouření a nepochopení tohoto činu. Novozélandská fotografka Luisa Apanui se vydala k jezeru Wanaka fotografovat, když ale přišla ke stromu, zjistila, že některé větve byly odřezány a vhozeny do vody. 
 

Luisa Apanui pak fotografie poničeného stromu a větví ležících na břehu zveřejnila na sociálních sítích. Ke snímkům připojila i komentář, ve kterém tuto smutnou novinu oznamuje a také se ptá, kdo a proč to udělal. Zdali větve padly za oběť tomu, že se někomu nehodily na snímek, se možná nikdy nedozví. 

Ze stromu zmizela například jedna ze spodních větví, která rostla rovnoběžně s vodní hladinou a řezy pachatel provedl buď motorovou, nebo ruční pilou. Vandalismus už začala vyšetřovat novozélandská policie. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW
Ricoh už několikrát hovořil o příchodu vysoce světelného pevného objektivu HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW. Nyní se oficiálně představuje a nabídne např. výkonnější zaostřovací motorek SDM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF
Samyang představil svůj vysoce světelný objektiv AF 85mm f/1.4 nově i pro bajonet Canon RF, tedy full frame CSC fotoaparáty od Canonu. Jak už napovídá název, bude mít i automatické zaostřování.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru
Koncem dubna uvolnila společnost Canon software, který dovolil používat fotoaparáty jako webkameru. Nyní se přidává Fujifilm, který takovou funkci dal deseti svým CSC fotoaparátům včetně středoformátů.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvedl levný, lehký a širokoúhlý Lumix S 20-60mm F3.5-5.6 Panasonic uvedl levný, lehký a širokoúhlý Lumix S 20-60mm F3.5-5.6
Panasonic představil další objektiv pro svůj nový full frame systém. Jde o Lumix S 20-60mm F3.5-5.6 (S-R2060), který nabídne velmi širokoúhlou 20mm ohniskovou vzdálenost. Je také poměrně lehký a levný.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony uvedlo ZV-1, malý 1,0" kompakt cílený na vloggery Sony uvedlo ZV-1, malý 1,0" kompakt cílený na vloggery
V posledních dnech se často mluvilo o novém kompaktu Sony ZV-1, který měl být určen pro vloggery. Nyní se tento fotoaparát skutečně představuje. Nabídne 1,0" čip, kvalitní mikrofon i zdířku pro ten externí, nechybí ani výklopný displej.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů