www.digimanie.cz
>
>

Nejfotografovanějšímu stromu Nového Zélandu v jezeře Wanaka někdo uřezal větve

Nejfotografovanějšímu stromu Nového Zélandu v jezeře Wanaka někdo uřezal větve
, , aktualita
Nádherné přírodní scenérie někdy trpí pod nápory příliš horlivých fotografů a turistů. Své si zažívá i populární novozélandský strom vyrůstající z hladiny jezera Wanaka, který nedávno poničili vandalové.
K oblíbeným
reklama
Už před pár lety se objevily zprávy o fotografech a turistech, kteří kvůli honbě za dokonalou fotografií postupně likvidují ikonický strom v jezeře Wanaka na Novém Zélandu. Pokroucený strom, který vyrůstá přímo z jezera na pozadí malebných hor totiž představuje populární scénu a někteří lidé nezůstanou u fotografování z dálky. Někteří jedinci totiž na strom šplhají a nedbají na to, že ho můžou poničit. Nedávno ale na strom zaútočili vandalové, kteří pilou uřezali několik z jeho větví. 

Poničení nejfotografovanějšího stromu na Novém Zélandu vyvolalo mnoho pobouření a nepochopení tohoto činu. Novozélandská fotografka Luisa Apanui se vydala k jezeru Wanaka fotografovat, když ale přišla ke stromu, zjistila, že některé větve byly odřezány a vhozeny do vody. 
 

Luisa Apanui pak fotografie poničeného stromu a větví ležících na břehu zveřejnila na sociálních sítích. Ke snímkům připojila i komentář, ve kterém tuto smutnou novinu oznamuje a také se ptá, kdo a proč to udělal. Zdali větve padly za oběť tomu, že se někomu nehodily na snímek, se možná nikdy nedozví. 

Ze stromu zmizela například jedna ze spodních větví, která rostla rovnoběžně s vodní hladinou a řezy pachatel provedl buď motorovou, nebo ruční pilou. Vandalismus už začala vyšetřovat novozélandská policie. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvádí letní a studentský cashback Canon uvádí letní a studentský cashback
Společnost Canon spustila v těchto dnech hned dva cashbacky. Ten letní se týká objektivů, fotoaparátů i jednoho blesku a vrací až 7700 Kč. Druhý je platný jen pro studenty, zahrnuje více produktů a nabídne maximálně 7600 Kč.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
2.4.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář