Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nejfotografovanějšímu stromu Nového Zélandu v jezeře Wanaka někdo uřezal větve

, , aktualita
Nejfotografovanějšímu stromu Nového Zélandu v jezeře Wanaka někdo uřezal větve
Nádherné přírodní scenérie někdy trpí pod nápory příliš horlivých fotografů a turistů. Své si zažívá i populární novozélandský strom vyrůstající z hladiny jezera Wanaka, který nedávno poničili vandalové.
Nejfotografovanějšímu stromu Nového Zélandu v jezeře Wanaka někdo uřezal větve
Už před pár lety se objevily zprávy o fotografech a turistech, kteří kvůli honbě za dokonalou fotografií postupně likvidují ikonický strom v jezeře Wanaka na Novém Zélandu. Pokroucený strom, který vyrůstá přímo z jezera na pozadí malebných hor totiž představuje populární scénu a někteří lidé nezůstanou u fotografování z dálky. Někteří jedinci totiž na strom šplhají a nedbají na to, že ho můžou poničit. Nedávno ale na strom zaútočili vandalové, kteří pilou uřezali několik z jeho větví. 

Poničení nejfotografovanějšího stromu na Novém Zélandu vyvolalo mnoho pobouření a nepochopení tohoto činu. Novozélandská fotografka Luisa Apanui se vydala k jezeru Wanaka fotografovat, když ale přišla ke stromu, zjistila, že některé větve byly odřezány a vhozeny do vody. 
 

Luisa Apanui pak fotografie poničeného stromu a větví ležících na břehu zveřejnila na sociálních sítích. Ke snímkům připojila i komentář, ve kterém tuto smutnou novinu oznamuje a také se ptá, kdo a proč to udělal. Zdali větve padly za oběť tomu, že se někomu nehodily na snímek, se možná nikdy nedozví. 

Ze stromu zmizela například jedna ze spodních větví, která rostla rovnoběžně s vodní hladinou a řezy pachatel provedl buď motorovou, nebo ruční pilou. Vandalismus už začala vyšetřovat novozélandská policie. 

Zdroj: petapixel.com