www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nejtenčí kompakt s 8x zoomem: Canon IXUS 230 HS

Nejtenčí kompakt s 8x zoomem: Canon IXUS 230 HS
, , aktualita
Dalším uvedeným kompaktem je IXUS 230 HS nabízející 12,1MPX BSI CMOS snímač a překvapivý 8x optický zoom v poměrně tenkém těle. Této stylovce není cizí ani pořizování full HD videa v rozlišení 1920 x 1080 px.
K oblíbeným
reklama
Třetí a zároveň poslední přichází na představení vybavený stylový kompakt Canon IXUS 230 HS. Jeho předchůdcem je model IXUS 220 HS a pro americký trh nese tato novinka označení PowerShot ELPH 310 HS. Canon uvádí, že dle CIPA je model IXUS 230 HS v současné době nejtenčím kompaktem s 8x optickým zoomem na světě.


Nejtenčí kompakt na světě s 8x optickým zoomem - Canon IXUS 230 HS

Podobně jako u modelu IXUS 220 HS a i všech "HS" kompaktů vsadil Canon na BSI CMOS snímač nesoucí 12,1 efektivních Mpx. Rozlišení fotografií zůstává tedy stále 4000 x 3000 px, což je pro daný segment zákazníků zcela dostačující. Citlivost ISO lze volit v rozmezí 100-3200 a o zpracování obrazu se opět stará procesor DIGIC 4. Rychlost sekvenčního snímání je 3,5 snímků/s a v tzv. "High-speed Burst" režimu zvládne 8,7 snímků/s při rozlišení 3,0 Mpx.

Překvapením je nárůst optického zoomu v porovnání s předchůdcem, který disponoval 5x zvětšením. IXUS 230 HS posílil na 8x optický zoom s rozsahem ohniskových vzdáleností 28-224 mm (35mm ekvivalent) a světelností f/3,0 - f/5,9. Optika z dílny Canonu je tvořena 8 členy v 7 skupinách včetně 3 čoček s asférickým povrchem. Optický zoom je možné používat i při nahrávání videa.


Celé tělo je kovové

Inteligentní stabilizace obrazu "IS" automaticky rozpozná podmínky snímání a adaptuje se tak, aby poskytla co nejlepší ochranu proti rozmazání. Stabilizaci zajišťuje posun optických členů v objektivu a nechybí ani režim "Dynamic IS" pro stabilizaci obrazu během nahrávání videa. To lze pořizovat až v rozlišení full HD 1920 x 1080 px, bohužel pouze při 24 snímcích/s. V "Super Slow Motion Movie" režimu můžete nahrávat rychlostí 120 snímků/s v rozlišení VGA 640 x 480 px či 240 snímků/s v rozlišení polovičním QVGA. Časové omezení pro full HD a HD režim je pouhých 10 minut záznamu a slow motion záznam můžete nahrávat pouze 30 s.


Oproti předchůdci se zvětšil LCD displej na 3,0"

K vylepšování došlo i u LCD displeje, který má nyní velikost 3,0" a je tvořen technologií TFT značenou jako PureColor II G. Znásobil se i počet obrazových bodů na 461 000 px.

Přítomen je i režim "Smart Auto" přinášející detekci 32 různých scénických režimů včetně automatické detekce obličeje a díky servo AF/AE zůstává objekt zájmu stále zaostřen i při pohybu. Mezi další pomocníky při fotografování patří "i-Contrast" a "Smart Flash Exposure" zajišťující vždy správnou expozici a barvy.Na kovovém těle o rozměrech 96 x 57 x 22 mm a hmotnosti 140 g (včetně baterie) naleznete kromě AV výstupu i HDMI mini konektor. Podporovány jsou standardně paměťové karty typu SD, SDHC, SDXC. Fotoaparát používá nabíjecí akumulátor NB-4L a má být kompatibilní i s novou externí zábleskovou jednotkou HF-DC2.


Nouze nebude o různá barevná provedení

Zejména ženy ocení různá barevná provedení čítající růžovou, fialovou, zelenou, modrou a též tradiční stříbrnou a černou. Canon IXUS 230 HS bude k dispozici pro evropský trh od října za cenu kolem 6400 Kč (£229).

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala19 komentářů