www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nejvíce milovanou značkou fotoaparátů v Japonsku je zatím Pentax

Nejvíce milovanou značkou fotoaparátů v Japonsku je zatím Pentax
, , aktualita
V Japonsku provádí průzkum, který se ptá lidí na to, jaká fotografická značka je u nich nejoblíbenější. Nejde tedy o prodeje, ale o sympatie. Vyhrává to zatím společnost Pentax, která ale bohužel nesklízí stejné úspěchy na poli prodejů.
K oblíbeným
reklama
Sympatie a prodejní úspěchy jsou dvě různé věci. Přesvědčuje se o tom společnost Ricoh a značka fotoaparátů Pentax, které jsou v Japonsku nejoblíbenější. Nejde však o oblíbenost v obchodech, ale o sympatie. Říká tak poslední průzkum prováděný v Japonsku. Běží už několik dní a ještě bude možné hlasovat více než týden, což stále může trochu zahýbat pořadím. Prozatímním vítězem je společnost Ricoh/Pentax, která zde nasbírala 24,7% podíl. Na druhém místě je Nikon s 19,7 %, třetí je pak Canon se 13,4 %. Čtvrtá příčka patří společnosti Sony s 13,3 %, takže s Canonem jsou hodně vyrovnaní.
 
Pentax K-3 III
 
Páté místo zatím putuje na adresu značky Olympus (10,2 %), šestý je Fujifilm (9,7 %) a sedmé místo má pak Panasonic se 4,9 %. Výčet pokračuje společností Sigma s 2,2 %, Leica s 1,4 % a nakonec to uzavírá Hasselblad s 0,3 %. Pokud však jde o prodeje, zde je potřeba říci, že např. u zrcadlovek má dle BCN Ranking Canon 57,4 %, Nikon 39,3 %, takže na Pentax zbývá maximálně do 3,3 %. Nyní bude zajímavé sledovat, jak se bude situace měnit s tím, jak Canon a Nikon opouští pozice ve třídě zrcadlovek. Bude zrcadlovková technologie dostatečně silným lákadlem, aby příznivci a majitelé zrcadlovek Canon a Nikon v průběhu následujících let přešli na Pentax?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou
Širokoúhlý objektiv Laowa 7.5mm F2.0 pro Micro Four Thirds od společnosti Venus Optics přichází v inovované verzi. Kdo bude chtít, může mít variantu bez clonového kroužku s ovládáním elektronicky z těla přístroje.
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon Speedmaster 50mm F0.95 III přichází pro L-Mount Mitakon Speedmaster 50mm F0.95 III přichází pro L-Mount
Zhong Yi Optics vyrábí extrémně světelný objektiv Mitakon Speedmaster 50mm f/0.95 III pro několik bajonetů. Nyní se k nim přidává i L-Mount a jde tak o první objektiv se světelností F0,95 pro tento systém.
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář